Şansal Büyüka'dan olay sözler! "Devre arasında MHK istifa ettirilsin!"
Milliyet yazarlarından Şansal Büyüka, bugünkü yazısında hakem konusunda çok konuşulacak ifadeler kullandı.
news_image

Süper Lig'de sezon başından beri devam eden hakem tartışmaları önceki akşam oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından zirveye ulaştı. Milliyet Gazetesi'nin usta yazarı Şansal Büyüka da bugünkü yazısında hakem konusunda çok konuşulacak ifadeler kullandı. İşte Büyüka'nın o yazısı...

HAKEMLER GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR
Süper Lig'de her kulübün şikayetçi olduğu hakemlerle ilgili tartışmalar devam ederken Trabzon'da oynanan dev maçta düdük çalan hakem Ali Şansalan'ın performansı da gündemde yer alıyor.

BÜYÜKA'DAN OLAY SÖZLER
Trabzonspor'un Süper Lig'in dokuzuncu haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldiği maçta mücadele 3-1'lik Trabzonspor galibiyetiyle tamamlandı. Heyecan seviyesi ve gerilim düzeyi oldukça yüksek geçen maçta hakem Ali Şansalan'ın verdiği kararlar gündem oldu. Bu maç sonrası hakem tartışmaları yeniden alevlenirken Milliyet Gazetesi'nin usta yazarı Şansal Büyüka da bugünkü yazısında hakemlerle ilgili satırlara yer verdi. İşte o Büyüka'nın o yazısı...

'HAKEMLER KURAYLA BELİRLENSİN'
'Hakemler bir bilinmezlik dünyasının içindeler. Israrla saklanıyorlar, her şeyi saklıyorlar. O zaman yapılacak iş belli... MHK Başkanı ve yönetimini kulüpler seçsin, üstelik yönetime bir temsilci versin. Hakemler kategoriye ayrılsın ve maçların zorluk derecesine göre kurayla belirlensin.

'PUANLAR NEDEN AÇIKLANMIYOR?'
Hakem dünyası, gizli bir dünya... Sanki üstünde, korku filmlerinde olduğu gibi bir “sır perdesi” var.- Hakemler maçlara hangi kriterlere göre atanıyor?- Hakemle-gözlemciler arasında ahbap-çavuş ilişkisi var mı?- Gözlemci puan verirken hakemi kolluyor mu?- Hakemlerin aldığı puanlar niye açıklanmıyor?- Hakemler arasında bir gruplaşma, hatta çeteleşme var mı?

'HER ŞEYİ SAKLIYORLAR'
- MHK denetleniyor mu, kontrol ediliyor mu?-VAR sisteminin müdahalesi ile hangi takım kaç ekstra puan kazandı?-Say say bitecek gibi değil... Hakemler bir bilinmezlik dünyasının içindeler.-Bunları açıklasanıza, şeffaf olsanıza... Israrla saklanıyorlar, her şeyi saklıyorlar.

'MHK İSTİFA ETTİRİLSİN'
O zaman yapılacak iş belli...- MHK yasal olarak görevden alınamıyor. En geç devre arası istifa ettirilsin.- MHK Başkanı’nı ve üyelerini kulüpler seçsin.- MHK, Kulüpler Birliği’nin ortak girişimi ile çok yakından kontrol edilsin.

'TORPİLLİLER AYIKLANSIN'
- MHK Yönetimi’ne Kulüplerin Birliği’nin temsilcisi girsin ve her hafta rapor versin.- Hakemler kategoriye ayrılsın ve maçların zorluk derecesine göre kurayla belirlensin.- Gözlemci listesindeki torpilliler ayıklansın..Acele edin... Öfke sel oldu, dolup taşıyor. Hepimizi önüne alıp sürükleyip götürecek.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ