Yıldırım'dan 'Kayıp 3 günün' hikayesi...
Sessizliğini Habertürk Spor'dan Meriç Müldür'e bozan Fenerbahçe Başkanımız Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman krizini ve takımımızdaki son durumu anlattı.
news_image

Sessizliğini Habertürk Spor'dan Meriç Müldür'e bozan Fenerbahçe Başkanımız Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman krizini ve takımımızdaki son durumu anlattı.

Meriç Müldür anlatıyor...

Konuşmaya başlarken ilk sözüm “Aykut Hoca fazla yıprandı. Çok eleştiri var” oldu. Başkan, “Önce Sivas’ı, ardından Antalya’yı yener; eleştiriler biter” dedi.

Bazı futbolcuların kadro dışı bırakılacağı yönündeki haberleri hatırlatınca da cevabı “Kimi kadro dışı bırakmışız? Haberim yok! Bana da internette yazılıp çizileni Rıdvan gösterdi (Rıdvan Dilmen). 5 tane adam yazmışlar kadro dışı kaldılar diye. Yok böyle bir şey” oldu.

“Topal’da kriz var mı ?” diye üsteleyince de “Vallahi bilmiyorum!” diye cevap verdi.

Elbette Aziz Yıldırım’ın her şeyi ortaya dökecek hali yok. Ancak benim hissettiğim Topal’da bir sıkıntı var! Başkan açısından olmasa da hoca açısından. Aziz Yıldırım, Osmanlı maçının ardından söylenilenlerin aksine Aykut Kocaman ile hiç buluşmamış. İlk kez dün görüşüp yemek yediler. Başkan, Sivasspor maçı öncesinde de futbolcuları toplayıp konuşacak. Hal hatır sormayacaktır sanırım. Gereğini yapacaktır!

Aykut Hoca’nın bu davranışı aşırı üzüntüden kaynaklanıyor. İlerleyen haftalarda da kendisini üzen skorlar yine çıkabilir karşısına. Buna işaret ederek başkana ‘Hoca bundan sonra da böyle beklenmedik çıkışlar yapar mı?’ diye sorduğumda ise yanıtı “Bilemem. Kendisine sor. Maçları kazanırsa hiçbir şey olmaz” şeklindeydi.Aziz

Yıldırım takımın yediği bireysel hata kaynaklı gollerden de dert yandı, “Neredeyse yediğimiz her golde bireysel hata var” dedi.

Aykut Kocaman da kısa tatilin ardından Samandıra’da yöneticilerle buluşmasında şanssızlıktan, bireysel hatalardan dert yanmış. “Son 8 maçta en kötü 2 beraberlik 6 galibiyet bekliyordum ama 2 beraberliği kafadan aldık. Kalan maçları kazanmamız lazım” demiş.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a bundan sonra izleyecekleri yolu da sordum... Başkan Yıldırım buna cevaben de şunları söyledi:

“Ligde kalan maçları kazanacağız öncelikle. Futbolcular da kendini toparlayacak. Yönetim olarak bizim her şeye sahip çıkmamız lazım. 2010-2011 sezonunda biz hep devredeydik. Oyuncularla sürekli konuşuyorduk. Bundan sonra da bunu uygulayacağız. Formül bizde.

Samandıra’ya sık sık gideceğiz, oyuncularla konuşacağız, iletişim halinde olacağız. Herkes görevinin bilincinde olacak. Bunu sağlayacağız. Kazandıkça takımın da hocanın da morali düzelecek. Kazandıkça Aykut Hoca güçlenecek.”

"BİZ HİÇ BİR ŞEY YAPMADIK"

Aziz Yıldırım ve Önder Fırat ile sohbetimize geri dönersek... Krizi nasıl çözdüklerini de sordum haliyle... “Çözmedik. Biz hiçbir şey yapmadık” dedikten sonra o günlerde yaşananları şöyle özetledi:

“Osmanlı maçından sonra hoca İstanbul dışına gitti. Gittiğini bize söylemedi. Ali’ye (Ali Yıldırım) mesaj atmış. Toplantıda ‘Gereğini yapacağım’ demiş. Bunu duyduktan sonra biz de dedik ki gereği nedir? Kadro dışı mı bırakacak, antrenörlüğü mü bırakacak?"

"Gelir, konuşuruz. Derdi nedir sorup öğreniriz dedik aramızda. O günlerde telefonlarını da kapatmış. Boşverin, aramayın dedim."

"SEN NİYE KIRILGANLIK YAPIYORSUN Kİ..."

"İstanbul’a dönünce de Ali ile buluştular. O gün ben de telefonla konuştum kendisiyle. Üzülme, olur böyle şeyler. Sen niye kırılganlık yapıyorsun ki? Sonra oturur konuşuruz, sen kafana takma dedim. O da ‘Son dakikalarda puanlar kaybedince yıkıldım. Böyle olmaması lazımdı. Size karşı da mahcubum. Çok üzüldüm’ dedi, telefonu kapattık.”

 

 

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ