Sarı Melekler 4'te 4 yaptı!
Sarıyer Belediye karşısında sahadan 3-1 galip ayrılan Sarı Melekler, böylece ligde 4’te 4 yaptı.
news_image
Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi 4. hafta maçında Sarıyer Belediyespor’u konuk etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 25-13, 18-25, 27-25 ve 26-24’lük setler sonunda 3-1 galip ayrılan Sarı Melekler, böylece ligde 4’te 4 yaptı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ile efsanemiz Can Bartu’nun eşi Güler Bartu ve kızı Gülfer Arığ da karşılaşmayı tribünden takip etti.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız mücadeleye Meliha İsmailoğlu, Arina Fedorovtseva, Buse Ünal, Anna Lazareva, Mina Popovic, Eda Erdem Dündar altısı ve libero Gizem Örge ile başladı.

Maçın ilk sayısı konuk takımda Begüm Hepkaptan’dan gelirken; Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız; Arina, Mina Popovic ve Anna Lazareva’yla sete çok hızlı başladı (7-3). Aleksandra Crncevic’le üretken olmaya çalışan Sarıyer Belediyespor’a, kaptan Eda Eda Erdem Dündar’la geçit vermeyen takımımız, skoru 10-4’e getirdi. Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva gibi iki önemli silahını oldukça etkili kullanan Sarı Melekler, 16-8’lik üstünlüğü yakaladı. Lazareva’nın özellikle servis turundaki başarısıyla da farkı 10 sayıya (22-12) çıkaran Fenerbahçe Opet, bu bölümde konuk takımın ortadan hücumlarını da blokta kaptan Eda ve De Souza ile durdurmayı başardı ve seti 25-13 kazandı.

Crncevic ve Lazareva’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci sette Hande Naz Şimşek ve Begüm Hepkaptan’la üretken olan Sarıyer Belediyespor 3 sayılık bir fark yakaladı (3-6). Bu bölümde Moksri Chatchu-On ve Begüm Hepkaptan’le önemli bir seri yakalayan konuk takım 6-12’lik üstünlüğü yakaladı. Arina, Lazareva ve Buse Ünal’la toparlanan Fenerbahçemiz, skoru 15-20’ye getirdi. Crncevic’in rakip adına oldukça üretken olduğu setin kazananı 18-25’le Sarıyer Belediyespor oldu.

İkinci settekine benzer bir şekilde karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Kongyot Ajcharaporn ve Moksri Chatchu-On ile bir seri yakalayan konuk takım, 4-7’lik üstünlüğü yakaladı. Devamında Eda Erdem Dündar’ın etkili oyunu, Buse Ünal’ın da blok performansıyla fark 1’e indi (8-9). Bu bölümde oyun ağırlığını koyan Arina Fedorovtseva’nın Ace’i, Lazareva’nın da üst üst blok sayılarıyla takımımız 13-11 öne geçti. Her iki takımın skorer isimlerinin devreye girdiği setin son bölümü büyük bir çekişmeye sahne oldu. Skor üstünlüğünün karşılıklı serilerle sürekli el değiştirdiği seti Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız 27-25 kazandı ve skor 2-1’e geldi.

Her iki takım da dördüncü sete hızlı başladı (3-3). Moksri Chatchu-On, Aleksandra Crncevic ve Kongyot Ajcharaporn’la 5-0’lık bir seri yakalayan Sarıyer Belediyespor, takımımız karşısında skoru 5-10’a getirdi. Bu bölümde Meliha İsmailoğlu ve Fedorovtseva’yla toparlanan Sarı Melekler, farkı 2’ye indirdi (13-15). Sette son bölüme girilirken Lazareva’nın üst üste sayıları, genç oyuncularımızdan Beliz Başkır ile Meliha İsmailoğlu’nun da skora etki eden performanslarıyla Fenerbahçemiz, seti 26-25; maçı da 3-1 kazandı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ