Kupa Voley finalinde mağlubuz
AXA Sigorta Kupa Voley final maçında VakıfBank, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı'nı 3-2 yendi ve şampiyonluğa ulaştı.
news_image

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen AXA Sigorta Kupa Voley final maçında karşılaştığı VakıfBank’a 3-2 mağlup oldu. 

Büyük çekişmeye sahne olan mücadelenin setleri 21-25, 25-21, 25-13, 27-29 ve 17-15 tamamlandı. Fenerbahçe Opet'e, ikincilik şildini TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu kaptan Eda Erdem Dündar'a takdim etti. 

Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda taraftarlarımızın tribünleri doldurduğu karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve Nüket Küçükel Ezberci ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da izledi.

Fenerbahçe Opet sahaya; ‘Kadına şiddet insanlık suçudur’ yazılı pankartla çıktı.

Takımımız maça; Melissa Vargas, Meliha İsmailoğlu, Naz Aydemir Akyol, Eda Erdem Dündar, Mina Popovic, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette14-16’lık skorun ardından 6-0’lık seri yakalayan Sarı Melekler, rakibine mola aldırdı: 16-20. Mola dönüşü skor üstünlüğünü rakibine kaptırmayan Takımımız, seti 21-25 kazandı.

Sarı Melekler, ikinci sette 10-7 geri düşünce Başantrenörümüz Zoran Terzic’ten mola geldi. Kalan bölümde fark erimedi ve ikinci set 25-21 VakıfBank’ın oldu.

Üçüncü setin son bölümünde Isabelle Haak’ı durdurmakta zorlanan Takımımız, seti 25-13 kaybetti.

Dengeli geçen dördüncü sette karşılıklı sayılarla skor avantajı sürekli el değiştirdi. Son bölümü büyük çekişmeye sahne olan seti 27-29 kazanan Fenerbahçe Opet, maç skorunu 2-2’ye getirdi.

Beşinci sete çok iyi başlayan Sarı Melekler, skoru 4-7 yapınca rakipten mola geldi. Saha değişimine 6-8 önde giren Takımımız, 9-9 eşitliğin ardından 14-12 geri düştü. Dicle ve Melisa Vargas’ın bloklarıyla skoru 14-14’te eşitleyen Takımımız, son bölümde avantajı eline geçiremedi ve seti 17-15, maçı da 3-2 kaybetti.



superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
Mobil



TÜMÜ