Sol kanatta kriz Hasan Ali'nin dönüşü zor...
Fenerbahçe'de sol kanatta kriz yaşanıyor. Ersun Yanal bu bölgeye birçok kez çözüm bulmaya çalışsa da tam anlamıyla çare bulamadı. Hasan Ali'nin de dönüşü de kolay gözükmüyor.
news_image

Fenerbahçe'de sol kanatta kriz yaşanıyor. Sezon başı yapılamayan Kolarov transferi ve devamında Hasan Ali'nin iki kez sakatlık yaşaması sonrası büyük sıkıntı olmuştu. Ersun Yanal bu bölgeye birçok kez çözüm bulmaya çalışsa da tam anlamıyla çare bulamadı.

Şu an burada sağ kanat oyuncusu Dirar oynasa da ters ayaklı olduğu için tam olarak istenen performans sağlanamıyor. Geçiş hucümları Yanal için çok önemli. Ancak gerçek anlamda bir sol bek olmadığı için özellikle sol kanatta geçişlerde sıkıntı yaşanıyor. Bu bölge geçiş hücumlarında diğer bölgelere göre daha yavaş kalıyor.

Bu nedenle Hasan Ali Kaldırım'ın dönüşü ve sol bek transferi teknik heyet için büyük önem taşıyor. Ancak bu konuyla alakalı ciddi sıkıntı söz konusu.

Federasyon limitlerine takıldığı için sol bek transferini yapamayan sarı lacivertlilerde Hasan Ali'nin de dönüşü de kolay gözükmüyor. Takıma gerçek anlamda iki hafta sonra dahil olacak olan futbolcunun form tutması da zaman alacak. Bunun yanısıra aynı bölgeden tekrar sakatlanma ihtimali de bulunuyor. Bu nedenle kontrollü olmak durumunda. Sonuç olarak sarı-lacivertlileri ikinci yarıda sol bek konusunda ciddi bir sıkıntı bekliyor.

AMELİYAT RİSKİ

Sol bekte tek isim olan Hasan Ali'nin ayak tabanından tekrar sakatlanmasının sebebi belli oldu. Tecrübeli futbolcunun tam olarak iyileşmeden sahalara dönmesi nedeniyle böyle bir sorun olduğu kaydedildi.

Bu nedenle Hasan Ali tekrar sakatlanmak istemiyor. Olası bir sakatlıkta sezonu kapama ve ameliyat olma riski söz konusu.

 

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 2
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ