Obradovic'in ''Elveda'' dediği isimler
Zeljko Obradovic'in Fenerbahçemizde veda etmek zorunda olduğu oyunculardan ilk 5'i derledik...
news_image

Başarılı koç Zeljko Obradovic'in Fenerbahçe'de bir dönem çalışıp daha sonra elveda dediği veya elveda demek zorunda kaldığı oyunculardan derlediğimiz ilk 5 ile karşınızdayız.

Oyun Kurucu: Nikos Zizis

Yunan guard, 2014/15 sezonun ortasında Fenerbahçe'ye transfer oldu ve takımın ilk Final Four deneyiminde özellikle Maccabi maçlarındaki oyunuyla kilit rol oynadı ancak sezon sonunda takımdan ayrıldı.

Skorer Guard: Drew Goudelock

Yine 2014/15 sezonunda kadroya katılan Amerikalı skorer, daha sonra koç ve yönetimle yaşadığı sorunlar sebebiyle takımdan gönderildi ancak oynadığı dönemde Fenerbahçe'nin en büyük skor opsiyonu oldu.

Kısa Forvet: Bogdan Bogdanovic

Fenerbahçe taraftarlarının sevgilisi haline gelen isimlerden olan Bogdanovic, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Doğuş'un yarattığı dominasyonun en önemli parçalarından biriydi. Bogdanovic, tüm çabalara rağmen kadroda tutulamadı ve Sacramento ile anlaşıp NBA'ye gitti.

Uzun Forvet: Nemanja Bjelica

Sırp forvetin özellikle Ekpe Udoh ile nasıl bir iş yapacağı gerçekten Fenerbahçe taraftarlarının hayallerini süslemiştir. Büyüleyici bir 2014/15 sezonunun ardından NBA yolunu tutan Bjelica, halen Minnesota forması giyiyor.

Pivot: Ekpe Udoh

Gerek Türkiydeki hayata entegrasyonu, gerek sporcu karakteri ve gerekse de saha içi performansı ile ''örnek sporcu'' diyebileceğimiz Ekpe Udoh ise ciddi çabalara karşın kendini NBA'de bir kez daha kanıtlamak için Utah Jazz'in yolunu tuttu.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ