"Ligin ağabeyi olmak raconunda saklı!"
Sabah gazetesi köşe yazarı Gürcan Bilgiç, Fenerbahçemizin Galatasaray ile oynadığı derbiyi kaleme aldı.
news_image

Sabah gazetesi köşe yazarı Gürcan Bilgiç, Kadıköy'de oynanılan derbiyi yazdı. 

İşte o yazı;

Bir gün öncesinden gelen mesaj Fatih Terim'in Galatasaray'ına "Kazanmalısın" emrini verdi.

Buna bir de Hasan Ali'nin kırmızısı eklendi. Artık tüm senaryolarda galibiyetin nasıl olacağı değil "Ne zaman" gerçekleşeceği tartışıldı. Maçın kendi hikayesinde Ersun Yanal, ikinci yarıda yapılması alışılmış ofansif hamlelerini, ilk on bire yazdı. Kadıköy kendine has "cehennem gecesini" oluşturduğunda, "Biz buradayız, kazanmak için sahadayız" iddiasında olan bir takımı vardı.

Fenerbahçe'nin alt sıralarda geçen haftalarının karşısına Galatasaray'ın şampiyonluk iddiasını koyduğumuzda, dengelerin konuk takım lehine olması kaçınılmaz.

Ancak 110 yıllık bu eşleşmenin genetiğinde puandan veya zirveden öte "ligin ağabeyi olmak" gibi de bir "racon" saklı. En iyi kadroyu, en zayıf anındaki rakiplerine karşı oynatıp eksik kalmalarına veya öne geçmesine rağmen, tabelada "galip" yazdıramadı Fatih Hoca.

Maçın denge bölümlerinde Moses'ı sağ açık, sağ bek, bitimde de sol açık oynatmak durumunda kalan Ersun Yanal'ı da tebrik etmemiz gerekiyor. Daha çok hücumcu ile oynamak iyi de onlara top atacak oyuncuları dışarı almak fikri, Fatih Terim'in takımını eksik oynatmasıydı aslında.

Kendi ceza sahasına kalabalık yaslanan Fenerbahçeli oyuncuların arasına gönderdi oyuncularını. Ersun Hoca istese bundan fazlası da yapılmazdı. Sahanın iyileri-kötüleri elbette var.

Soldado ile Dirar'ı Fenerbahçe adına taçlandırmalıyız. Maçın başındaki iki pas hatası sonrasında oyunu bırakan Tolgay'a da ciddi bir tedavi gerekecek.

Skor; eksik kaldığı, kendi sahasında favori olamadığı bir maçta Fenerbahçe adına elbette başarıdır. Şampiyonluk şansını eline aldığı haftada, ezeli rakibine "Burada olmaz" diyen de bu çocuklar. Şimdi Beşiktaş da uzattı kafasını ikincilik için. Kadıköy gecesinde zirvenin hikayesi değişti. Senaryoyu Fenerbahçe yeniden yazdırıyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 2
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ