Kocaman hayalini açıkladı!
Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Bursaspor maçının sonrasında açıklamalarda bulundu.
news_image
Teknik Direktörümüz Aykut KocamanBursaspor'u 1-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Kocaman, hayalindeki takıma ulaşma yolunda adımlar attıklarını belirtirken, "Öne geçme ihtimalimizin olduğu bir maçtı. Öne geçmeyi başardık, sonrasındaysa 2-3 dakika oyunu kontrol etme ihtiyacı hissettikten sonra, kendi oyunumuzu oynamaya başladık. Bu şekilde devam etmemiz gerektiğini belirtmek için söylüyorum. Oyunu bizim daha fazla kontrol etme ve 3. bölgede oynama ihtimalimiz daha yüksek gözüküyordu, böyle de başladık. İlk yarıda yapmak isteyip, yapamadıklarımızı 2. yarıda yapmaya başladık. Öne geçtik. Böyle bir dönemde, bizim için çok değerli bir galibiyet oldu. Benim beklentim, takımı bir adım daha yukarıya çekebilmek. Bunu yapabilecek oyuncu kadrosuna sahibiz çünkü. Esas olan, kişilere bağlı olmadan, bir düzen takımı olabilmesi. Benim gibi düzen kurmaya çalışan antrenörler için en zoru bu. Düzen dediğimiz yerde, fedakarlıklar gerekiyor. Kim oynarsa oynasın, aynı şeyi yapabilen bir takım hayalimdi. Şu anda oldu mu, hayır. Olur mu, oraya doğru gidiyor takım" dedi.

Aykut Kocaman, Volkan Demirel ve taraftarlar arasındaki gerginlikle ilgili konuşurken, "Futbol yorumcularının beklentilerinin aksine, iki takım da çok doğru şeyler yaptı. Bu doğal olarak da, gol yollarında sıkıntı yaratabiliyor. Taraftarın eline ne bulursa sahaya atma diye bir lüksü yok, doğru değil, oyuncunun da buna reaksiyon vermesi doğru değil" dedi.

Bir basın mensubunun, "Hocam Bursaspor başkanı ile konuştum ve Fenerbahçe'nin bu futbolla şampiyon olma ihtimali yok dedi" şeklindeki sözüne ise Kocaman, "Futbolla ilgili değerlendirmesi böyleyse, değerlendirmesini bir değerlendirmesinde fayda var" cevabını verdi.

Fenerbahçe maçlarında sıklıkla Ali Palabıyık'ın görev almasının bir nedeni olup olmadığı yönündeki bir soruyu yanıtlayan teknik adam, "Provoke edici bir soru, içimden geçenleri söyleyemeyeceğim. Hatta hiçbir şey söylemeyeyim. Olayları birazcık nesnel değerlendiren birinin böyle soru sormaması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Öte yandan Kocaman, "Ben en başından beri şampiyon olacağımızı söylüyorum" diyerek şampiyonluğa inancının devam ettiğini belirtti.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ