İşte "Fener Ol"un harcanacağı yer!
Bu sezon tam 16 transfer gerçekleştiren Fenerbahçe, bir defa daha büyük bir operasyona hazırlanıyor. Kadroya en az 10 takviye planlayan yönetimin umudu "Fener Ol" kampanyası.
news_image

Aziz Yıldırım-Ali Koç değişikliğiyle yeni bir sayfa açan Fenerbahçe, sezon başında 11, devre arasında beş transfer gerçekleştirmişti. Ancak yenilerin yaşattığı hayal kırıklıkları ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncular sebebiyle sarı-lacivertliler bir kez daha büyük bir transfer operasyonu için kolları sıvadı.

Evlerine dönecek kiralıklar, sözleşmesi bitecek isimler, kadroda düşünülmeyenler derken yaklaşık 15 oyuncuyla yollar ayrılacak. Sözleşmesi sona eren isimlerden kaleci Erten hariç kimseyle devam etmeyi planlamayan yönetim, sözleşmesi süren Kameni, Frey ve Diego Reyes'i elden çıkaracak. Alper'e gelen teklifler de değerlendirilecek. Ferdi'yi kiralık olarak göndermeyi hedefleyen sarı-lacivertliler, Elif Elmas'ı ise 15 milyon avro civarında bir rakama satarak yeni transferler için bütçe oluşturmayı hesaplıyor. Zira, en az 10 oyuncu almak durumundaki Fenerbahçe için en önemli sorun para.

Fener Ol'mak zorunda

Savunma ve hücum hattını yeniden şekillendirecek olan Fenerbahçe, transferde önceliği bonservisi elinde olan isimlere verirken, kiralama formülü de ikinci seçenek olarak değerlendiriliyor. Kemer sıkma politikası uygulayan sarı-lacivertliler, başta Brezilya olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yetenek avına çıkmış olsa da, aslında her şey Fener Ol projesinin başarısına bağlı. Şimdilik beklentilerin üzerinde denilebilecek kadar iyi bir şekilde devam eden Fener Ol'dan beklenen para gelmemesi halinde Fenerbahçe, UEFA'dan ceza ile yüz yüze kalacak.

Fair play anlaşması çerçevesinde iyi ihtimalle bonservis geliri kadar harcama sınırlaması, kötü ihtimalle transfer yasağı alacak sarı-lacivertliler için süreç son derece kritik. Çalışmalar olumlu devam etse de, muhtemel bir ceza halinde yönetim, tüm transfer politikasını sil baştan yapmak zorunda kalacak ve şampiyonluğa oynayacak kadro hayal olacak.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ