Mert Müldür: ''Vurmaktan başka çarem yoktu!''
A Milli Takım'da Mert Müldür, Gürcistan maçının ardından açıklamalarda bulundu.
news_image

EURO 2024'te Gürcistan'a karşı takımımızın ilk golünü kaydeden Mert Müldür, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Mert Müldür, maçla ilgili, "Bu takım bunu fazlasıyla hak etti. İlk maçımız, en önemli maçımızdı. Kazandık. Önümüzdeki 2 maçta da en güzel şekilde oynayıp gruptan çıkmayı hedefliyoruz'' dedi.

Gol anını anlatan Mert Müldür, ''Gol anında vurmaktan başka imkan yoktu, orada vuracaksın abi, vuracaktım.'' ifadelerini kullandı.

Taraftar için de konuşan yıldız isim, ''Taraftara teşekkürler. Onlar sayesinde buradayız. En güzel şekilde devam edeceğiz." sözlerini sarf etti. 

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Mert, ay-yıldızların ilk golünü atmasına ilişkin soruya, "Turnuvanın şu ana kadarki 'en güzel golü' ifadesini ben söylesem doğru olmaz, onu sizlere bırakıyorum. Benle Arda'nın golü gerçekten çok güzeldi. Kerem'in golü de gerçekten çok önemliydi, bizi rahatlattı. Tadını çıkarmamız lazım." diye konuştu.

Çok iyi bir maç oynadıklarını aktaran 25 yaşındaki oyuncu, şöyle devam etti:

"3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum. Maçtan sonra çok güzel eğlendik ama yarından itibaren tüm konsantrasyonumuzu Portekiz maçına çevirmemiz lazım. Çok mutluyum, ülkemiz adına ilk golü attığım için ama bundan daha önemlisi aldığımız 3 puan bizi çok mutlu etti. Bu bizim hedefimizdi. İlk maçımız en önemli maçımız diyorduk, onu da başardık. Güzel gollerimize devam ederek umarım sizleri sevindirebiliriz."

Mert, savunmada yaşanan aksaklıklara ilişkin ise "Yarın her şeyin analizini yapacağız. Özellikle bugün iyi olmayan şeylerin. Özellikle ilk golden sonra daha fazla konsantre olmalıyız. Taraftara destek için teşekkür ederiz, inanılmazlardı. Gelecek maçlarda da bu desteğin süreceğine inanıyorum. Çok mükemmel hissediyoruz iyi başladığımız için. Şimdi ikinci maça odaklanacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bu maçtan dersler çıkarmaları gerektiğini anlatan Mert, "Çıkarmamız gereken çok ders var. Özellikle ilk golü attıktan sonraki oynadığımız 10-15 dakika konsantrasyon kaybı gibi bir durum oldu orada. Yarın onları sakin kafayla analiz edip dersimizi çıkaracağımızı düşünüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

 

 


superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Kaynak :
SüperFB
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Mobil


///