Lefter'in güzel Atatürk anısı!
Fenerbahçemizin efsane isimlerinden Lefter Küçükandoyadis'in torunu Özlem Katmer, sarı-lacivertlilerin resmi yayın organına Lefter ve Atatürk arasında yaşanılan bir anıyı anlattı.
news_image
Fenerbahçemizin resmi yayın organına konuşan Lefter Küçükandoyadis'in torunu Özlem Katmer, Atatürk'ün, dedesine, "Bu çocuk ilerde büyük adam olacak" dediğini dile getirdi.

İşte Fenerbahçe Dergisi'ndeki röportajdan o anı;

"Dedem, oldum olası Atatürk'ü çok severdi. Çocukluğunda Atatürk ile ilgili bir hik,yesi var. Onu da sizinle paylaşmak isterim: Atatürk, Büyükada'daki Anadolu Kulübü'ne geldiğinde iskele meydanına kırmızı halı serilmiş. Ulu Önder, vapurdan indiğinde koruma konvoyuyla birlikte bu halıdan yürüyerek Anadolu Kulübü'ne gidiyormuş. O gün dedem de, bu konvoyu delip Atatürk'ün yanına gitmiş. Mustafa Kemal Atatürk, dedemin başını okşamış ve 'bu çocuğa dikkat edin ileride büyük adam olacak,' demiş. Dedemlerin salonunda bir Atatürk büstü var. Dedem her gün o büstü öperdi." Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında da konuşan Katmer, Lefter'in Başkan Koç'u çok sevdiğini ve sürekli kendilerini ziyarete gittiğini dile getirirken, "Dedem, Ali Bey'i çok severdi. Ali Bey'de bundan olsa gerek dedemi adada birçok kez ziyarete gelmiştir. Ancak bu ziyaretler içerisinden en anlamlısı, son ziyareti oldu. Ali Bey, 1907 Derneği üyeleriyle birlikte dedeme doğum yılı olan 1925 No'lu "Asr-ı Fener"i hediye etmişti."dedi. superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ