İstifa ve kongre çağrısı yapılan Ali Koç'tan karar
Fenerbahçe taraftarının istifaya davet ettiği Ali Koç, görevinden ayrılmayı düşünmezken, yeni sezona yine "şampiyonluk" parolasıyla başlıyor. İlk hedef güçlü bir teknik adam olurken, şampiyonluk sonrasında bir seçim planlanıyor.
news_image

Fenerbahçe'de yaşanan kötü gidişat sonrası başkan Ali Koç ve yönetimi istifaya davet edilirken, Koç'un ajandasında seçim gibi bir durum görünmüyor.

2018-19 sezonundan bu yana görevde olan Başkan Koç ve yönetimi, bu sezon da şampiyonluk hedefinden uzak kaldı. Bunun yanı sıra sürekli değişen teknik adamlar, etkisiz futbol ve istikrarsızlık sonrası tepki çok büyük oldu.

TARAFTAR İSTİFAYA DAVET EDİYOR

Son dönemde neredeyse her maçta taraftar, yönetimi ve başkanı istifaya çağırıyor. Ayrıca birçok dernek, taraftar platformu ve camianın önde gelen isimleri de benzer görüşleri ifade ediyor.

SEÇİME GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYOR

Başkanın en azından olağanüstü kongreye gidip güven tazelemesi gerektiğini belirtiyor. Ancak Başkan Ali Koç, bu baskılara ve taleplere rağmen görev süresini tamamlamadan seçime gitmeyi düşünmüyor.

İLK HEDEF LÖW'Ü TAKIMIN BAŞINA GETİRMEK

Yeni sezon hazırlıkları için yurtdışında temaslarda bulunan Koç'un ilk hedefi, Joachim Löw'ü takımın başına getirmek... Löw ya da yakın kalibredeki bir teknik adamın göreve gelmesi, camiadaki tepkileri azaltacak ve zaman kazandıracak.

2 YIL DAHA GÖREV SÜRESİ BULUNUYOR

Bu sayede 2022-23 sezonuna güçlü bir teknik adam ve iyi bir kadro ile girilecek, şampiyonluk hedefi için mücadele başlayacak. Bu sezonun ardından 2 yıl daha görev süresi bulunan başkan Koç'un hedefi, bu iki yıl içinde şampiyonluk sevinci yaşamak ve kongreye bu şekilde gitmek...

İMZA HAREKETLİLİĞİ

Başkan Koç'un olağanüstü kongreye gitmek istememesi sonrası muhalefet de hareketlilik başladı. Kulübün bir an önce seçime gidebilmesi için kongre üyelerinden imza toplanmaya başlanacağı öğrenildi. superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Kaynak :
Milliyet
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ