Ercan Güven: ''Fenerbahçe şerefiyle elendi''
Milliyet spor yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin Ankaragücü ile oynadığı karşılaşmasını değerlendirdi.
news_image

Milliyet spor yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin Ankaragücü ile oynadığı karşılaşmasını değerlendirdi.

İşte Ercan Güven'in o yazısı;

''Kimse rol yapmasın!.. Cayır cayır yanıyor futbol. Ateş sokağa sıçramak üzere. Dili zehirli, adaleti şaibeli, "rakip" ile "düşman" kavramlarının birbirine karıştığı yangın yerinin "müebbet mağdurlarıyız" hepimiz. Olan bitenden habersiz masumca yuvarlanan topla ilişkili her şey gıyabında yozlaşıp, bozulurken "birinciliğin zeminlere verildiği sezonda" Ankaragücü sahası onarılmış, yeşillenmiş! "Ne mutlu" ha! Bırakın kardeşim, Polyanna mıyız biz? Geçmişin çimensiz ama ahlaklı sezonlarına çoktan fitiz.
Neyse ki… Ankara'daki futbol eyleminin statüsü de kulvarı da edebi de farklıydı. Adil olma olasılığı kuvvetliydi. Öyle de oldu; darısı başka takımların maçlarına!

''MAHKUM BİR FENERBAHÇE''

Evet… Sahaya çıkan Fenerbahçe bile bambaşkaydı Ankara'da! Acizdi… Ankaragücü ise ligdeki kritik yerine karşın tam kadro çıktı kupa maçına. Kazanmak isteyen belliydi. Reçeteli "antifener" taktiği ile önde basarak başladı ev sahibi. Yazı-tura atmaktan farksız Cengiz ile başlamak, Zajc'lı Krunic'li orta sahadan hiç destek alamamak, soğuk Osayi, donuk Bonucci, ters taraftaki Mert ile önde çoğalamayan, top yapamayan mahkum bir Fenerbahçe vardı sahada.

''ŞAHANE OYNAYAMAZSA ŞAHANE OYNATIYOR''

Zaten tuhaf bir özelliği var Fenerbahçe'nin. "Şahane" oynayamazsa, rakibi "şahane" oynatıyor! Futbol seyretmek isteyen Ankaragücü'nü izledi. En başta da İsmail Kartal! İlk golü rakibin sırtına çarparak şanssızlıktan yese de ikinci gol, şampiyon adayındaki tüm hataların bileşkesiydi. Hücum eden takım hayali bir penaltı umuduyla önde kaldı, üç Ankaragüçlü bomboş sahayı geçip ikinci golü attı. Amatörde olmaz bu gevşeklik.

''ŞEREFİYLE ELENDİ''

İkinci yarı tadilat-tamirata girişti yine İsmail Kartal. Osayi, Krunic, Zajc dışarı, Ferdi, Serdar, İsmail sahaya. Asıl aksayan ve aksatan Cengiz'di; o 75'e kadar kaldı. Çünkü, İrfan sakatsa eli mecburdu Kartal'ın. Daha zeki bir öngörü, daha radikal bir düzenleme yoktu not defterinde! Sanki VAR bile tövbekardı Kupa çeyrek finalinde. 87'deki üçüncü Ankaragücü golü ofsayta kurban gitmedi ve şerefiyle(!) yenilip Ankaragücü'ne elendi Fenerbahçe. Darısı diğer takımların başına! En kolay kupalı bir kulvara veda etmenin muhasebesini ise Fenerbahçe yapsın artık.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 1
Mobil


///