Ali Koç ile yola devam!
Ali Koç, "Aday varsa çıksın" diyerek rest çekti ancak görev süresini tamamlayacakmış gibi çalışmalarına devam ediyor. Sarı lacivertli kurmaylar, güçlü bir kadro kurmaya ve borcu azaltmaya öncelik verdi.
news_image

Fenerbahçe her ne kadar basketbol, voleybol ve diğer amatör branşlarda başarılı olsa da futbolda arzulanan Süper Lig şampiyonluğu yine gelmedi.

Futbolda başarısızlık başkan Ali Koç üzerindeki baskıyı artırdı. Camiadan ve özellikle taraftarlarda 'istifa' tepkileri arttı ve sonunda 'hodri meydan' gibi bir açıklama geldi. Koç, "Karşıma aday çıkarın olağanüstü genel seçime gidelim" çıkışında bulundu. Ancak o da bunun gerçekleşmeyeceğini biliyor.

İKİ YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Sözcü'den İrfan Yirmibeş'in haberine göre; Ali Koç ve kurmayları, yoluna devam ediyor. Sarı lacivertli yönetim iki ana yol haritası belirledi.

İlki futbol takımının kurulması. Teknik heyetin kim olacağı ve transferler bunun içinde. Koç, geçen sezonkinden daha güçlü bir takım kurmak istiyor. Yeni hoca seçimi de önemli bir madde.

Ayrıca gelir kaynaklarının artırılması yolunda çalışmalara devam ediliyor. 7.6 milyar TL'yi aşan borcun bir sonraki seçime kadar azaltılması arzulanıyor.

BALABAN VE AYDINLAR YALANLADI

Aziz Yıldırım yönetiminde yer alan Ozan Balaban, başkan adayı olacağı iddialarını reddetti. Balaban cephesi, adaylık çalışması olmadığını dile getirdi.

Yıldırım'a karşı aday olan eski yönetim kurulu üyesi ve TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar da başkan adayı olacağı iddialarını yalanladı.

ADAY ÇIKMASININ ÖNÜNDEKİ ENGELLER

1. Olağan genel kurul 3 Haziran 2024'te. Yani bir yıldan daha az bir süre varken kimse risk almak istemiyor.

2. Farklı bir yönetim göreve gelse bile görev süresi 1 yıl olacak. 1 yılda 2 seçim istikrarsızlık tehlikesi barındırıyor.

3. Olağanüstü kongreye gidilse bile seçim, tüzük gereği en erken 40 gün içinde olabilecek. Bu da yeni sezon planlamasının aksamasına neden olacak.

4. Sezonun ilk resmi maçı temmuz ayında Konferans Ligi'nde oynanacak. Transferlerde ve teknik kadronun belirlenmesinde geç kalınabilir.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 1
Mobil


///