Fenerbahçe'nin Meksikalısından Türkiye sözleri!
Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın Meksikalı oyuncusu Samantha Bricio, Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu.
news_image

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın Meksikalı yıldızı Samantha Bricio, ülkesinin basınına verdiği röportajda Türkiye hakkında konuştu.

24 yaşındaki Meksikalı voleybolcu, ''Avrupa'da oynayan tek Meksikalı kadın benim. Türkiye Ligi çok büyük. Yıldız oyuncular senelik 200-500 bin euro arası alıyor. Vakufbank'tan Zhu Ting, 1.3 milyon euro alıyor hatta. Benim de maaşım fena sayılmaz. Köşe oyuncusuyum ve genelde bu tarz oyuncuların maaşı iyi olur. Sadece defans yapan liberoların maaşı ise düşük olur.'' diye konuştu.

''TÜRKLER İNGİLİZCE BİLMİYOR''

Türkiye'deki hayatı hakkında da konuşan Bricio, ''Türkçe çok az kelime biliyorum. Genelde İngilizce konuşuyorum ama Türkler pek anlamıyor. İtalya'da yaşamak daha kolaydı çünkü dilleri daha anlaşılırdı. İşin iyi tarafı İstanbul'da sinemalarda filmler İngilizce gösteriliyor. Takımda ise İngilizce konuşanlar var tabii. Zaten Kübalı oyuncular var, onlarla da İspanyolca konuşuyorum.'' dedi.

''İTALYA'DA DAHA RAHATTIM, BELKİ DÖNERİM''

İtalya'dan Türkiye'ye transfer olan Samantha Bricio, iki ülkeyi kıyaslarken ''Türkiye'de insanlar beni durdurup fotoğraf çektirmek istiyor ama İtalya'daki gibi değil. İtalya'da voleybol, futbol kadar popülerdir. Belki gelecekte tekrar İtalya'ya dönerim. Orada daha rahat yaşıyordum.'' sözlerini kullandı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ