Datome: "Bir gün geri döneceğim"
Fenerbahçemizin İtalyan yıldızı Luigi Datome, bir gün Sassari'de oynayacağını söyledi.
news_image

Fenerbahçe'nin tecrübeli yıldızı Luigi Datome, İtalyan basınına önemli açıklamalar yaptı.

Sarı lacivertli kulüp ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Datome'nin röportajından öne çıkanlar şöyle:

"Gigi, sezonun nasıl geçti?"

- Sakatlıkların etkilediği bir sezon oldu. Mart ayına kadar harika gidiyorduk. Fiziksel problemler yaşamıyorduk. Ardından, çok kötü bir dönem geçirdik. Türkiye Kupası'nı kazandık ve en iyi oyuncu seçildim, gurur vericiydi ancak sezon sonu istediğimiz gibi olmadı. Avrupa'da ve Türkiye'de lider durumdaydık ancak Vesely, Lauvergne ve son olarak benim sakatlıklarım bizi kısıtladı.

"TAM BİR BİYOGRAFİ SAYILMAZ"

"Kitap yazmaya nasıl karar verdin?"

- Böyle şeyler konusunda çok tutkulu biri değilimdir aslında. Ancak, yakın arkadaşım Francesco Carotti beni ikna etmeyi başardı. Kendisi bir gazetecidir ve metinler üzerinde çalıştık. Kariyerimden bazı anektodlara yer verdim. Tam bir biyografi sayılmaz çünkü kariyerim henüz sona ermiş değil.

Beni bir Sardinyalıyım ve bundan ötürü gurur duyarım. Santa Croce'de, Olbia'da, Ada'da doğdum, her şey burada başladı. Genç oyunculara kendi yolumu tarif etmek istedim. Adamızda bazı engeller var ama kendinizi adarsanız, kararlılıkla çalışırsanız her şeyi başarabilirsiniz. Sadece istemeniz gerekiyor. Modern sporda böyle birçok örneğe denk gelebilirsiniz.

"BİRÇOK DİZ PROBLEMİ YAŞADIM"

"Bu konuda bir projen var mı?"

- Aklımda bazı şeyler var. Santa Croce'de bazı şeyler yapacağım ancak doğru zamanı bekliyorum. Bu yıl birçok diz problemi yaşadım ve en kısa sürede kendimi toparlamak istiyorum. Bu nedenle yazın Sardinya'da vakit geçiremedim. Ancak, er ya da geç kariyerim sona erdiğinde Sardinya'da daha fazla vakit geçirecek ve projelerime zaman ayıracağım.

"Dinamo Sassari'deki Pozzecco mucizesini nasıl açıklarsın?"

- Olağanüstü bir sezon geçirdiler ve çok büyük bir başarı elde ettiler. Sezon ortasında zor bir konumdaydılar ancak çıkışa geçtiler. Kazanmasalardı bile önemli bir başarı elde etmiş olurlardı. Arka arkaya 22 galibiyet aldılar. Avrupa'da başarı elde ettiler. Tüm Sardinya halkının bu başarıdan ötürü gururlu olduğunu gördüm.

"BİR GÜN EVE DÖNÜŞ ZAMANI GELECEK"

"Bir gün Sassari için oynayacak mısın?"

- Asla, 'asla' dememelisin. Çünkü, hayat çok çabuk değişiyor. Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzaladığım için çok mutluyum. Hedeflerim var. Fakat, kim bilir. Doğru zamanda evime dönmek güzel olur elbette.

"Sassari Başkanı Stefano Sardara'dan teklif aldın mı?"

- Sardara ile sık sık konuşuruz ancak farklı konularda. Asla, Dinamo Sassari'ye transferim konusunu konuşmadık. Bir gün evime dönüş zamanı gelecek ancak ne zaman olacağını göreceğiz.

"MELLI İÇİN RESMİ AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"

"EuroLeague ve NBA'de oynadın. Bir başarı sırrın var mı?"

- Özel bir sır yok. Her sporcu mutlaka çok çalışmalı. En üst seviye olmak istiyorsanız çalışmaktan vazgeçmeyeceksiniz. Antrenmanlarda ileri seviyeye geçmeli ve vakit harcamalısınız. Çok fazla efor sarf edince başarıların geleceğini düşünüyorum.

"New Orleans'a giden takım arkadaşın Nicolo Melli hakkında ne düşünüyorsun?"

- Resmi açıklamanın gelmesini bekliyoruz. Umarım, değerini orada da gösterir.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ
?