Boks Şampiyonası'nı zirvede tamamladık
Büyük Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nı zirvede tamamladık.
news_image

Erzurum Yenişehir Buz Pateni Pistinin ev sahipliğinde 22-27 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Palandöken Büyük Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası final müsabakalarıyla sona erdi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ile Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya da turnuvayı yerinde takip etti.

Kadınlarda 10, erkeklerde 8 sıklette final müsabakalarının oynandığı şampiyonada 19 sporcuyla mücadele eden Fenerbahçe Boks Şubemiz, organizasyonu 10 altın, 5 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 17 madalya ile tamamladı.

Erkeklerde 52 kiloda Batuhan Çiftçi, 57 kiloda Hakan Doğan, 63 kiloda Volkan Gökçek, 69 kiloda Adem Furkan Avcı, 75 kiloda Serhat Güler, 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal ve +91 kiloda Eren Uzun kürsünün ilk basamağına çıkan boksörlerimiz olurken; 63 kiloda Muhammet Gültekin ve 75 kiloda Önder Şipal gümüş, 57 kiloda Ali İhsan Alagaş ile 69 kiloda Onur Şipal ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlardaysa 51 kiloda Busenaz Çakıroğlu, 60 kiloda Esra Yıldız ve 81 kiloda Şennur Demir altın madalyaya uzanırken; 48 kiloda Ayşe Çağırır, 57 kiloda Cansu Çakır ve 60 kiloda Satı Burcu gümüş madalyayı boyunlarına taktı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ
?