Djordjevic: "Bu kez aynı hataları yapmayacağız"
Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın, Turkish Airlines EuroLeague 2021-22 sezonu 34. hafta maçında Panathinaikos OPAP ile oynayacağı karşılaşma öncesinde konuştu.
news_image

Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın, Turkish Airlines EuroLeague 2021-22 sezonu 34. hafta maçında Panathinaikos OPAP ile oynayacağı karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

Takımımızın oyun kurmadaki seviyesini takım halinde artırması gerektiğine vurgu yapan Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic, “Eminim ki bu maç için gerekli motivasyonu Atina’da son 15 saniyede yaptığımız hataları ve maçı kaybediş şeklimizi hatırlayarak bulabiliriz. Orada önemli hatalar yaparak maçı rakibimize hediye etmiştik. Panathinaikos takımına elbette büyük saygı duyuyorum. Rakibimiz kısa oyuncularının yaratıcılığını uzun oyuncularının çembere yakın bitiriciliği ile birleştirebiliyor ve en büyük güçlerinden biri de bu. Yüksek tempoda oynayabiliyorlar. Onların geçiş hücumlarına cevap verebilmeli ve fiziksel gücümüzü, motivasyonumuzu ve oyun şeklimizi, organizasyonumuzu geliştirerek onlara üstünlük sağlamak için kullanmalıyız. Bu karşılaşmada oyun kurmadaki seviyemizi takım olarak artırmamız gerekiyor. Halen uzun süreli sakatlık süreçlerinden çıkan oyuncularımız var. En büyük hedeflerimizden biri de bu maçı kazanmak kadar, bu oyuncularımızın maç ritimlerini yakalamalarını sağlamak olacak.” dedi.

 superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ