Başkan ışığı gördü: Şampiyonlar Ligi!
UEFA'dan gelen karar sonrası 'men' düşüncesini rafa kaldıran Fenerbahçemiz, 11 yıldır katılamadığı Şampiyonlar Ligi'ne yeniden dönme ışığını ufukta gördü. Ali Koç'un maddi açıdan çok önemli gördüğü dev turnuva için korktuğu engel kalkmış oldu.
news_image

UEFA'nın 'men' kararı vermemesi sonrası Şampiyonlar Ligi faktörü bir kez daha ortaya çıktı. Sarı-lacivertlilerde başkan Ali Koç'un bir kulübün ekonomik yapısı için çok önemli gördüğü 'Şampiyonlar Ligi' için umut ışığı ufukta görüldü.

Bu sezon Avrupa kupalarında mücadele etmeyecek FenerbahçeMİZ, eğer lig yarışından galip çıkarsa direkt Devler Ligi'ne adını yazdırabilecek. Başkan Koç'un en çok korktuğu bu konuda da UEFA engelinin kalkması bir diğer sevindirici detay oldu.

Son olarak 2008 yılında Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda mücadele eden FenerbahçeMİZ, 11 yıldır bu dev organizasyona hasret kaldı. Ali Koç'un her toplantısında üzerinde durduğu bu konu, kulübün finansal yapısında önemli bir nokta olarak duruyor.

5 YILDA EN AZ 3 KEZ DEVLER LİGİ

UEFA ile yapılan görüşmelerde de Şampiyonlar Ligi'ne katılım hedefi özel olarak deklare edildi ve oradan alınacak gelire dikkat çekildi. Bu nedenle bu sezon futbol takımının alacağı sonuçlar geleceğin kaderini de çizecek.

Başkanımız, sağlıklı bir ekonomik yapı için, kulüplerinin üst üste en az 2 yıl bu turnuvada yer almaları gerektiğini aktarıyor. Önlerindeki 5 yıllık süreçte de en az 3 kez gruplarda mücadele etmelerinin şart olduğunu savunuyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ