"6 ayda 10 yaş birden yaşlandın"
Fenerbahçe Başkanımız Aziz Yıldırım ile Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman arasında ilk zirve yapıldı. Öte yandan Gelibolu'ya gidip ailesiyle vakit geçiren Aykut Kocaman, eşi Arzu hanımla uzun uzun dertleşti.
news_image

Fenerbahçe Başkanımız Aziz Yıldırım ile Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman arasında ilk zirve yapıldı.

İkili, Aykut Kocaman'ın istifa kararı alıp geri dönmesinin ardından ilk kez yemekte bir araya geldi. Başkanımız Yıldırım, "Sonuna kadar arkandayız. Birkaç maç kazanın, camia da size destek çıkar" dediği öğrenildi. 52 yaşındaki teknik adamımız ise Osmanlı maçında yenilen golle yıkıldığını söyleyip, "Bana güvenenlere karşı mahçup oldum, içime kapandım. Sağlıklı düşününce, devam etmem gerektiğini anladım" ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Fenerbahçe'miz, Osmanlıspor ile 89. dakikada Umar Aminu'nun kaydettiği golle 1-1 berabere kalmıştı. Bu sonuç sonrası büyük bir kriz yaşanmış, Aykut Kocaman istifa edeceğini açıklamıştı. Ancak Kocaman, 2012 yılında olduğu gibi kısa sürede kararından vazgeçti. 52 yaşındaki teknik adam ile başkan Aziz Yıldırım, bu olayın ardından ilk kez bir araya geldi, birlikte yemek yedi.

'Hiçbir şeyi kafana takma'

Aziz Yıldırım, deneyimli teknik adamımıza olan güvenin devam ettiğini söyleyerek, "Sana desteğimiz tam. Sonuna kadar arkanızdayız. Birkaç maç kazandığınız takdirde güveniniz yerine gelecektir. Şimdilik hiç bir şeyi kafana takma. Sivasspor maçı ile seri başlatıp bunu 3-4 hafta sürdürmeniz halinde camia da size destek çıkar" ifadelerini kullandığı belirtildi.

'Herkes sorumluluk alacak'

Tecrübeli çalıştırıcımızın ise bu sözlere şöyle karşılık verdiği öğrenildi: Osmanlıspor karşısında son dakikada yediğimiz gol bende büyük yıkım yarattı. Bir anlamda bana güven duyanlara karşı mahçup olduğumu düşünüp, içime kapandım. Ancak iki günlük dinlenme, daha sağlıklı düşünmemi sağladı. Fenerbahçemizde yapacak çok işimin olduğunu düşünüp, geri döndüm. Bundan sonra sezon sonuna kadar futbolcu arkadaşlarımla birlikte el ele büyük bir çıkış yakalayacağız. Bizi bu noktaya getiren hataları masaya yatıracağız. Herkes sahada sorumluluk alacak.

Eşinden Kocaman'a

Osmanlı maçı sonrası Gelibolu'ya gidip ailesiyle vakit geçiren Aykut Kocaman, eşi Arzu hanımla uzun uzun dertleşti. Eşinin, "Stres seni mahvetti. 6 ayda 10 yaş birden yaşlandın. Bu kadar kendini üzme" sözlerinin 52 yaşındaki çalıştırıcıyı çok etkilediği öğrenildi.

Büyük toplantı Salı günü

Başkanımız ile Aykut Kocaman arasında ilk görüşme yapıldı ancak asıl toplantı Salı gerçekleşecek. Aziz Yıldırım, Samandıra'ya giderek teknik heyetimiz ve futbolcularımızla bir araya gelecek. Yaşanan tüm sıkıntılar masaya yatırılacak. Aziz Yıldırım'ın bu toplantıda oyuncuları sert bir şekilde uyarması bekleniyor. Çünkü başkanımıza göre kötü gidişin sorumlusu, Aykut Kocaman'dan çok futbolcularımızın yaptığı bireysel hatalar. Yıldırım'ın ayrıca takımdan, lider Galatasaray ile aradaki 9 puan farkı düşünmeyip sadece kendi maçlarına odaklanmalarını isteyeceği; bu konuda 2010-11 sezonunda geriden gelip yaşanan şampiyonluğu örnek göstereceği belirtildi. Yarın yapılacak olan geniş toplantıda kadro dışı kararının da çıkabileceği iddia edildi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 3
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ