Yiğithan'ın transferi iptal oldu

İstanbulspor maçında sakatlanan stoper Yiğithan Güveli'nin büyük ihtimalle sezonu kapadığı ve Sparta Rotterdam'ın da genç oyuncuyu kiralamaktan vazgeçtiği bildirildi.

Fenerbahçemizin Sparta Rotterdam'a kiralık olarak göndermeye hazırlandığı Yiğithan Güveli'nin transferi İstanbulspor maçında yaşadığı sakatlık sebebiyle gerçekleşmedi.

Salı günü oynanan mücadelenin 18.dakikasında sakatlanan genç futbolcunun 3 ay sahalardan uzak kalacağı ifade edildi. Çekilen MR'ı sonucunda, Yiğithan'ın sol bacak hamstring kasında bulunan 3 kolundan birinin koptuğu, ayrıca bu bölgede bir de kısmi yırtılma olduğu tespit edildi. Toparlanma süreci de gözönüne alındığında Yiğithan büyük ihtimalle sezonu kapadı. 

BAVULLARI HAZIRLADI

19 yaşındaki futbolcunun transferinin gerçekleşmesi için sadece Hollanda Futbol Federasyonu'nun istediği çalışma izni ile ilgili detaylar kalmıştı. Dün çıkan çalışma izninin ardından Yiğithan bugün Hollanda'nın yolunu tutacaktı. Ancak futbolcunun yaşadığı sakatlık sonrası tüm planlar alt üst oldu. 

Genç oyuncunun Hollanda'ya gitmeden önceki son maçta oynamasıyla alakalı bir ikilem vardı. Teknik heyet içinde futbolcunun sakatlanma ihtimali ile ilgili değerlendirmeler yapılsa da ardından bu maçı oynayıp hazır gitmesi daha doğru bulundu. Bu kararın alınmasındaki etkenlerden biri de stoper bölgesinde yaşanan sıkıntıydı. Neto sakatlığı sebebiyle forma giyemedi. Teknik heyet iki as stoper oynatmak yerine Neuestadter'in yanında Yiğithan'ı görevlendirerek Skrtel'i de riske atmamış oldu. Souza'nın sakat olması ve Ozan'ın da kadro dışı kalması sebebiyle Mehmet Topal'ın da bu bölgeye çekilme ihtimali ortadan kalkınca Yiğithan maça ilk 11'de başladı.

KAMPI KAÇIRMIŞTI

Genç futbolcu, Hollanda'ya transfer olacağı için kampa katılmamıştı. Bir yandan Dereağzı'nda çalışırken diğer yandan da Sparta Rotterdam ile görüşmeler sürdü. 

Çalışma izninin çıkmasıyla alakalı süreç uzadığı için kampa çağrıldı. Böylelikle takımla çalışarak kendini hazır tutmayı planladı. Ancak kampın ilk bölümünde yer alamadı. Buna rağmen Kukesi ile oynanan maçta forma giydi. Ardından İstanbulspor maçında o talihsiz an yaşandı. 

Sparta Rotterdam da futbolcudan faydalanamayacağı için bu transferden vazgeçti. Uzun süredir yapılan çalışmalar boşa gitti ve Yiğithan Güveli, Hollanda'ya gidemedi.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları