"Taraftarımız şampiyonluk için..."

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Göztepe maçı sonrası konuştu. İşte Aykut Kocaman'ın sözleri...

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Göztepe'yi yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

"EN BÜYÜK RAKİBİMİZ; KENDİMİZİZ"

Galibiyetle ilgili konuşan Aykut Kocaman, Başardık, bir taraftan bakarsanız böyle. Saha içerisinde oyundan anladığım ve bekletimi anlatmaya çalışırken, işimizin biraz zorunluluğun da ötesinde olduğunu düşünüyorum. En başta kendi takımımıza bakalım. 18 maç, Konyaspor maçı ve Göztepe maçı. En büyük rakibimiz sanırım kendimiziz. Rakibimiz iyi bir takım ve kalite olarak iyi kurgulanmış. Zaman zaman sertlik de yaptılar. Rakip pozisyona girmeden biz golü armağan ettik. Bu sezona damga vuran bir şey gibi görünüyor." dedi.

"BİZ RAKİP DEĞİLİZ, ŞAMPİYONLUK İSTİYORLARSA..."

Taraftarların oyuncuları ıslıklamasına isyan eden Aykut Kocaman, "Maçın öncesinde tribünlerin ve soyunma odasının heyecanlı olduğunu söylemiştim. Bir takım eksikler vardı, bu eksikler heyecanla kapanırsa, mükemmel olurdu. Taraftarın gücüyle rakibin üzerine gittik ve takım yapmaya çalıştıkları şeyleri yaptığında iyi sonuçlar alıyoruz. İşler tersine gidince, tam tersi oluyor. Bir anda oyunculara doğru dönüyor. Belli bir grup seyirci diye ayırmak lazım sanırım. Beklentilerini biliyoruz ama oyuncuyu sürekli ıslıklamak doğru değil. İyi ya da kötü yapıyorlar ama canla başla yapıyorlar. Biz rakip değiliz. Bu takımın en büyük gücü taraftarı. Böylesine kritik bir dönemde olmamalı. Konyaspor ve Başakşehir maçlarında bir top gol olsa, bu takım liderdi. Biz başka takım değiliz. O ıslıklayanlar, şampiyonluk istiyorlarsa, kendilerine baksınlar. Bu çekişmeyi bitirmemiz lazım. Keşke 90+4'te Mathieu Valbuena'nın vuruşu da gol olsaydı." ifadelerini kullandı.

"BU HAKEM, BU SAHADA BÖYLE AMA NORMAL..."

Hakem Ümit Öztürk'ü de eleştiren Kocaman, "Hakem düzgün bir çocuk ama başka sahada başka yönetimleri, bu sahada bu yönetimi... Ve bizim başka sorunlarımız varken, durum böyle oluyor. İyi bir hakem ama başka sahalarda bu kadar dirençli gözükmüyor. Gayet doğal, kendi içinde sıkıntı yaşayan ve kendini yemeye çalışan bir grubu temsil ediyoruz." diyerek tepkili açıklamalar yaptı.

"BU KADAR ISLIKLANMAZ, OYUNCU KAÇAR"

Taraftarlara yönelik sözlerine devam eden Aykut Kocaman, "Bir takım bu kadar ıslıklanmaz. Anlamadığım bir durum ortaya çıktı. Oyuncu kaçar, Allah'tan oyuncularımız böyle değiller. Anlamlandıramıyorum bu olanları. Seyircinin bir kısmının oyuncuyu düşürmesi, içerideki hatanın başka bir hali. Herkes sütten çıkma ak kaşık, yaptığının karşılığını düşünmüyor. Rakip değiliz, şampiyonluk için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu çekişmeyi bitiremezsek, ilerleyen haftalarda sıkıntı yaşayacağız. Düşene tekme vurma hali olursa, olmaz." dedi.

"DIRAR, BU TAKIMIN OLMAZSA OLMAZI"

Nabil Dirar'ın bundan sonra nasıl bir performans göstereceğiyle ilgili soru üzerine konuşan Aykut Kocaman, "Dirar çok güçlü bir karakter. Zaman zaman hatalar yapıyor, bu bir gerçek. 3. bölgede yüksek hata yapan oyunculardan bir tanesi. Antrenör gözüyle bakıldığında, olmazsa olmazı bu takımın. Doğrularla yanlışlar yer değiştirdiği için bu ülkede, seyirci ıslıklar. Bu takımın olmazsa olmaz güçlerinden bir tanesi Nabil Dirar. Hem saha içinde, hem de saha dışında. Düşeni yerden kaldıran bir oyuncu Dirar. Bu karakteri olduğu sürece, ben ona hep destek olacağım. Dirar her maç en az 5-6 orta yapıyor. Dirar sonuna kadar takım için savaşan çok kuvvetli bir karakter. Ona müteşekkirim, kendisine de içeride söyledim. Umarım böyle devam eder." açıklamalarını yaptı.

"İNSANIM, MAKİNE DEĞİLİM"

"İnsanların görmek istediği oyuncularla, sahaya çıkanlar arasında farklar oluyor. Hiç etkilenmiyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Aykut Kocaman, "İnsanım, bir makine değiliz. Zor ama ne yapayım? Bizim tarafımızdan görünenlerle, başka yerden görünenler arasında fark var. Başka yerden bakıyoruz. Doğru bildiklerimi, her şeye rağmen, ısrarla ve inatla yapmaya çalışacağım. Bugüne kadar böyle ayakta kaldım. Sağda solda PR yapmak için uğraşan bir adam değilim. Bildiğim doğruları yapmak için bütün gücümü kullanacağım." ifadelerini kullandı.

"10 OYUNCU ALSAK DA OLMAZ"

"Kadronuz şampiyonluk için yeterli mi?" sorusuna da yanıt veren deneyimli teknik adam "En büyük transferimiz, şu heyecan, şu istek. Taraftarımızla sıkıntıları da, sevinçleri de aynı anda yaşamaya başladığımızı hissedersek, güzel olacak. Böyle gidersek, 10 oyuncu da alsak, problem olacak gibi gözüküyor." diyerek sözlerini noktaladı.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları