Takımımızda Fernandao için yeni karar!

Fenerbahçemizde Vincent Janssen'in yaşadığı sakatlık, Brezilyalı Fernando'nun devre arasında gönderilmesi planlarını askıya aldı.

Fenerbahçemizi devre arasında hareketli günler bekliyor. Şampiyonluk iddiasını pekiştirmek adına kadrosuna takviyeler yapmak isteyen sarı-lacivertli ekibimizde Jose Fernandao başta olmak üzere bazı yabancı oyuncuların elden çıkarılması gündeme gelmişti. Ancak forvet hattında Vincent Janssen'in yaşadığı sakatlık hesapları değiştirdi.

Ayak baş parmağında darbeye bağlı ezilme problemi olan Janssen'in sıkıntılı durumu sonrası Jose Fernandao için farklı bir plan gündeme geldi. İlk etapta kadrodan gönderilmesi düşünülen Brezilyalı oyuncumuzun, böylesi bir gelişme sebebiyle takımda tutulması ağırlık kazandı.

Sezonun ikinci yarısında şampiyonluk yarışının sert geçeceğini bilen Teknik Direktör Aykut Kocaman, alternatifli bir forvet hattı istiyor. Şu anda ayak baş parmağındaki sakatlık nedeniyle ayakkabı dahi giymekte zorlanan Janssen'in durumu dolayısıyla Fernandao kadroda tutulacak.

Forvette Soldado'nun tek alternatif olarak kalmasını istemeyen Kocaman, Brezilyalı forveti de opsiyonları arasında tutmayı düşünüyor.

Kapı kapandı

Öte yandan, tecrübeli golcüye gelen teklifler de istenen seviyede bulunmuyor. Özellikle Cruzeiro'nun çok az bir miktar önermesi kapıların kapanmasına neden oldu.

Devre arası kampında Fernandao'yu görmek isteyen teknik heyetimiz, 30 yaşındaki oyuncunun fiziksel olarak toparlanması halinde kadroda iyi bir alternatif olabileceğini planlıyor. Ayrıca Fernandao'nun gittikçe toparlayan bir görüntü çizmesi de umutları artırıyor. 2014-15 sezonunda Bursaspor'da iken Süper Lig gol kralı olan Fernandao, sezonun ilk yarısında ligde sadece 3 maça çıktı ve gol atamadı.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları