Takımımızda değişimin perde arkası!

Futbolcularımız, Aykut Kocaman'ı değiştirmek isterken, farkında olmadan değiştiler ve F.Bahçe'miz, kişilere bağlı olmaktan çıkıp; düzen takımı olma yolunda dev bir adım attı. Bu süreçte yönetimimizin tam desteği de krizin aşılmasında büyük rol oynadı.

Sezona kabus gibi bir başlangıç yapıp, ilk 11 haftada 16 puan kaybeden Fenerbahçemizin son 4 maçını kazanması, 'Takımda ne değişti de bu sonuçlar geldi?' sorusunu akıllara getirdi. 

Bu sorunun cevabı araştırılırken, Samandıra'dan önemli bir isimle görüşüldü. Fenerbahçemize Sivas, Antalya, Kasımpaşa ve Bursa maçlarında galibiyeti getiren olayları anlatan bu isim, son derece çarpıcı bilgiler verdi.

İşte son 4 haftada sarı lacivertli takımımızda değişenler...

Kocaman'ın sarsılmaz bir tarzı var. Futbolcularımız bu tarzı değiştirmek isterken Kocaman, çok güçlü bir duruş sergileyip herkesi etrafında topladı. Yani hocayı değiştirmek isteyenler, farkında olmadan değişti. Fenerbahçe'miz, kişilere bağlı olmayan bir takım olma yolunda ilerliyor.

Aykut Kocaman, kulübedeki yıldızları Aatıf, Neustadter, Mehmet Topal ve Şener ile tek tek görüşerek, hepsini takımımıza kazandırdı. Onların da bu yarışın içinde olmak istediğini görmek Kocaman'ı rahatlattı. Bu oyuncular kadroya girince idman kalitesi ve rekabet arttı.

Yeni kurulmuş bir takım olan Fenerbahçe'nin, bütün büyük maçları ilk 10 hafta içinde oynaması önemli bir dezavantajdı. Zorlu maçların bitmesinin ardından daha kolay rakiplerle oynamaya başladı. Oyununu rakiplere kabul ettirdi ve başarılı sonuçlar geldi.

Osmanlı maçı sonrasında Kocaman, istifa noktasına gelirken yönetim arkasında durdu. Bu da Kocaman'ın elini güçlendirdi ve takımdaki otoritesini artırdı. Takım kaptanlarımız Volkan Demirel ve Mehmet Topal'ın bu süreçteki yardımları da krizin aşılmasında önemli bir etken oldu.

Kocaman, şu anki kadrosunun 2013 yılında Avrupa Ligi'nde yarı finali getiren takım gibi başarılı olabileceğine inanıyor. Doğru isimlerden oluşan, kaliteli ve karakterli bir kadro kurulduğu görüşünü savunan Kocaman, bu düşüncesini yakınlarına sık sık anlatıyor.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları