Soldado; Zeki, profesyonel ve çalışkan!

Sezon başında kadroya katılan Roberto Soldado, gün geçtikçe Aykut Kocaman ve teknik ekibinin gözüne giriyor. Tecrübeli çalıştırıcımız, İspanyol golcünün saha içi ve saha dışı tutumlarını çok seviyor.

Fenerbahçemizde sezonun ilk yarısı tamamlanırken, bazı yıldız isimler ön plana çıkmaya devam etti. Kupada oynanan son İstanbulspor maçında 2 gol birden atan Roberto Soldado, Aykut Kocaman ve teknik heyetin de en beğendiği isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Sezon başında Villarreal’den alınan İspanyol forvetin, esas olarak ikinci yarıda patlama yaşayacağı belirtiliyor. Sezonun ilk yarısında sakatlık ve fiziksel formundaki eksiklikler nedeniyle tam randıman alınamadığı ancak haftalar ilerledikçe iyi bir noktaya çıktığı vurgulandı.

Aykut Kocaman’ın da 32 yaşındaki golcümüzün hem saha içi hem de saha dışı özelliklerini takdir ettiği öğrenildi. Soldado’nun oyun içinde zeki oluşu, çalışkan tavrı ve takım arkadaşlarıyla iyi diyaloğu öne çıkıyor. Ayrıca antrenmanlarda da çalışkanlığı takdir alıyor.

Öte yandan Soldado, saha dışında da aile hayatı, profesyonelliği ve insanlığıyla alkış alıyor. Takımın taktik sisteminde de hazır olması halinde ilk forvet dahi olabileceği kaydedildi. 8. haftadaki Yeni Malatyaspor maçında da Janssen yerine ilk 11’e Soldado’yu koyan Kocaman, daha sonra sakatlıklar dolayısıyla kesmek zorunda kalmıştı. Ayrıca Sivasspor’a karşı yaptığı hat-trick sonrası Antalyaspor deplasmanında sakatlanması da şanssızlık olarak değerlendirildi.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları