"Maça Soldado ile başlayasaydı..."

Mustafa Denizli, Fenerbahçe'nin deplasmanda Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi.

Mustafa Denizli, Fenerbahçe'nin deplasmanda Konyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi.

İşte o değerlendirme;

BEKLEDİĞİMDEN FARKLI
Fenerbahçe'nin yakaladığı seri devam eder diye düşünüyordum. Oyuna başlama kadrosu beklediğimden farklıydı. Gole kadar tamamen karşılıklı bir oyun vardı. Fenerbahçe sağdan soldan sürekli kanatlara indi. Ancak kesilen topları ceza sahası içinde vurabilecek biri yoktu. Fenerbahçe'nin geri dörtlüsü tamamen yoktu. Bunu gözardı etmemek lazım. Takım için kolay bir durum değildir. İki takımın da kazanabileceği bir mücadele oldu. Uzatmalarda Serkan'ın çıkardığı top ve Konya'nın direkten dönen bir topu vardı. İki takıma da 3 puan gidebilirdi.

PSİKOLOJİK BASKI
Büyük takımlara karşı öne geçtiğin zaman koruma psikolojisi takım üzerinde baskı yaratıyor. Konyaspor golü bulduktan sonra oyunda dengeler Fenerbahçe'nin lehine gelişti.

VALBUENA ETKİLİYDİ
Soldado'nun oyuna girmesi çevresini rahatlattı. Valbuena sonradan girdiği maçlardaki performansını devam ettirdi. Skor yapamadı ama etkili oldu.

SOLDADO İLE BAŞLASA...
Başta Soldado ile başlansaydı Fenerbahçe'nin hücum tarafında etkisi artabilirdi. Kanattaki oyuncular kime top kesecekti?

TOPA SAHİP OLMA...
Topa sahip olmak çok fazla bir şey ifade etmiyor. Bugün Oğuz Kaan yerine daha farklı bir başlangıç beklerdim. Karşında lige durumu kritik olan bir takım var. Daha farklı bir başlangıç yapılabilirdi. Fenerbahçe'de yetenekli oyuncuların sayısı fazla ama risk almıyorlar. Giuliano, Aatıf, Valbuena, Alper gibi oyuncular var. Fenerbahçe, Mehmet Topal ve Souza ile bir seri yakaladı. Aykut Kocaman, bu ikiliyi bozmadan devam edebilirdi

HAYAL KIRIKLIĞI...
Isla, Fenerbahçe için hayal kırıklığı diyebiliriz. Galibiyet serisi yakalandığında sağ bekte Şener oynuyordu.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları