Kulübümüzden Aykut Kocaman tepkisi!..

Fenerbahçemizin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Giresunspor maçı sonrasındaki açıklamaları nedeniyle PFDK'lık oldu. Kulüpten sert açıklama geldi.

Teknik direktörümüz Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda Giresunspor ile oynadıkları çeyrek final ilk maçının ardından yaptığı açıklamalarda nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. 

Giresunspor maçı bitiminde "Hakemleri yenecek gücümüz yok. Bu organizasyonu geçecek güzümüz yok. Çok tecrübeli bir insanım, çok net gözüküyor. Bizim şampiyon olma ihtimalimiz iki tarafta da çok zor gözüküyor, Fenerbahçe taraftarı bunu bilsin." ifadelerini kullanan Aykut Kocaman'ın sportmenliğe aykırı sözleri nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği belirtildi. 

Öte yandan Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica da Akhisarspor ile oynadıkları maçtaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK'lık oldu. 

KULÜBÜMÜZ TEPKİ GÖSTERDİ
Fenerbahçe, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesine tepki gösterdi. Sarı-lacivertlilerin yaptığı açıklamada, sevk kararının utançla öğrenildiği ve ifade özgürlüğüne muhalif bir tavır olduğu belirtildi. Öte yandan Aykut Kocaman'ın arkasında olunduğu kaydedildi.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

"Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın, 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrası flaş röportaj ve basın toplantısında yapmış olduğu açıklamaların "sportmenliğe aykırı" olduğu gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiği haberini utançla öğrendik.

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok spor kulübünün, haksızlığa uğradıklarını düşündüklerinde yaptıkları açıklamalar ve verdikleri reaksiyonlar ortadayken, hocamızın son derece insani, futbolu yönetenlere duyduğu güvensizliği olabilecek en medeni biçimde dile getirmesinin, futbolu yöneten mekanizma tarafından "Sportmenliğe Aykırı" olarak değerlendirilmesi, hocamızın haklılığını en net biçimde ortaya koymakla birlikte, bize karşı, TFF'nin son derece demokratik bir hak olan ifade özgürlüğüne muhalif bir tavır sergilediği tüm aklı selim kamuoyunu paydaşlarının ortak fikridir.

Bizler, takımımıza ve teknik ekibimize olan güvenimizi yineliyor, camiamızın kenetlenmesiyle birlikte aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını düşünmekle birlikte, futbolu yöneten mekanizmanın adil futbol iklimi oluşturmadığı takdirde hali hazırda birçok problemi bulunan futbolumuzun daha da kötüye giderek onarılmaz yaralar alacağını düşünüyoruz.

Hocamıza ve kulübümüze yönelik bu taraflı tavrı kınıyor, TFF ve kurullarının bir an önce aklı selim kararlar alarak yanlıştan bir an önce dönmesini bekliyoruz."

TFF'NİN AYKUT KOCAMAN AÇIKLAMASI
"Hukuk Müşavirliği'nce 01.02.2018 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1- KAYSERİSPOR Kulübü teknik sorumlusu MARIUSI NINEL ŞUMUDICA'nın 31.01.2018 tarihinde oynanan TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR-KAYSERİSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 01.02.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrası flaş röportaj ve basın toplantısında yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları