Kocaman'dan Hasan Ali ve Valbuena yanıtı

Fenerbahçemizin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçı sonrası Hasan Ali Kaldırım ve Mathieu Valbuena kararlarını eleştirenlere yanıt verdi. İşte Aykut Kocaman'ın sözleri...

Fenerbahçemizin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçında Mathieu Valbuena'yı yedek bırakmasının ardından eleştirilmesiyle ilgili soru üzerine açıklama yaptı.

"HASAN ALİ ELİNDEN GELENİ YAPTI"

Basın toplantısında orta sahada oynattığı Hasan Ali Kaldırım'la ilgili konuşan Aykut Kocaman, "Hasan Ali elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı." dedi.

"VALBUENA'YI DA DİĞER ARKADAŞLARI DA..."

Mathieu Valbuena'yı yedek bırakmasını eleştirenlere yanıt veren Kocaman "Valbuena'nın kasığı ağrıyordu ve idmanlara çıkmadı. Futbolcuma inanmak zorundayım. Topu alıp yatan çocuklar vardır ya hani, futbolu o kadar severler, Valbuena buna tipik bir örnek. Valbuena'nın fiziksel sıkıntısı olmadan antrenmana katılmayacağını bugüne kadar sezmedim. Kazanma odaklı bir takım haline gelmek istiyoruz. Valbuena'yı da diğer arkadaşları da maksimum oynatmayı düşünüyoruz. Bunu oyun planına göre yapıyoruz. Tabii ki her zaman, her şey doğru olmayabilir." ifadelerini kullandı.

KOCAMAN'DAN GÖNDERME VAR!

Aykut Kocaman ayrıca "Taraftarlar da şunu bilmeli, oyuncular önce antrenmana çıkıp sonra da yönetimlerin seçtiği teknik heyetin tercihlerine göre hareket etmeliler. Bundan bir adım daha ötesinin konuşmanın anlamı yok. Fenerbahçe adına bir polemik yapılması zarar verir. Oyuncuların ne zaman ne yapabileceklerini ölçümleyen daha çok biziz." açıklamasını yaptı.

ELJIF ELMAS İÇİN KOCAMAN'IN YORUMU

Oyuna sonradan giren ve iyi performans gösteren genç oyuncu Eljif Elmas hakkında da konuşan deneyimli teknik adam "Eljif Elmas, hem Fenerbahçe için hem de Türkiye'deki futbol için önemli bir yetenek. Yavaş yavaş kadroya monte etmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları