Kocaman, Lugano-Yobo ikilisini buldu

Fenerbahçemizde Aykut Kocaman döneminde yeni bir stoper ikilisi oluşuyor.

Fenerbahçemizde Aykut Kocaman döneminde yeni bir stoper ikilisi oluşuyor. Şampiyonluk yarışında hücum kadar savunmanın da önemini iyi bilen sarı-lacivertliler, defansın ortasında Roman Neustadter-Martin Skrtel ikilisiyle yeni bir sayfa açıyor.

Aykut Kocaman'ın hem futbolcu hem de teknik adam olarak Fenerbahçe'de kazandığı şampiyonluklarda savunmanın merkezinde istikrarlı iki ismin olması dikkat çekiyor. 1995-96 sezonunda Uche-Hogh ikilisiyle takım arkadaşı olan Kocaman, 2010-11 sezonu şampiyonluğunda da tandemde Lugano-Yobo ikilisini oturtmuştu.

Şampiyonluk yolunda defansta kurulacak istikrarın önemini bilen tecrübeli teknik adam, bu sezonda da benzer bir yola gitti. Sezon başında Zenit'ten Neto'nun kiralanmasına karşın Neustadter'in form durumunu göz ardı etmeyen ve takımın lideri gibi gördüğü Skrtel ile yan yana oynatan Kocaman, bu düzen üzerinden gidiyor.

Sahada iyi bir ikili olan Neustadter-Skrtel, saha dışında da iyi arkadaşlar. En son geçen haftaki Fenerbahçe Doğuş-Panathinaikos basketbol maçına beraber giden ikili, hem saha içi hem de saha dışında kuvvetli iletişime sahip.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları