Kamp raporu; Bu yüklemeye sakatlık az

Fenerbahçemizin teknik heyeti Antalya kampından çıkan sonuçtan memnun kaldı.

Fenerbahçemizde Aykut Kocaman, Antalya kapının çok verimli geçtiğini düşünüyor. İlk devrelerin sonlarına doğru yakaladıkları çıkışın, 2. yarının başında da sürmesi gerektiğini belirten deneyimli hoca, tüm planlarını bunun üzerine yaptı. Geçmiş F.Bahçe tecrübesinde de 2. bölümde lige ağırlığını koyan Aykut hoca, bu yıl da aynı yoldan gidip şampiyonluk ipini göğüslemenin peşinde.

Amaca ulaşmak için kampa hazır gelen futbolculara ağır bir program uygulandı. Yüksek şiddetli idmanlar salon çalışmaları ile desteklenirken, oyuncularda kas ağrıları, buna bağlı kanama ve yırtıklar tespit edildi. Neto, Dirar, Janssen, Mehmet Ekici, Elif, İsmail sakatlanıp, idman kaçıran isimler oldular. Bunlara Josef ve Hasan Ali ve eklendi. Son olarak Şener de 1. derecede yırtıktan ötürü Göztepe maçını kaçıracak.

2. VE 3. DERECE YOK

BU futbolcuların sakatlık yaşaması camiada endişe yaratsa da teknik heyet bu durumun normal olduğunu düşünüyor. Hazırlanan detaylı aporlar çerçevesinde doktorlarla da sürekli olarak irtibat halinde olan teknik patron Aykut Kocaman, Antalya kampındaki çalışmaları şu sözlerle özetledi:

"Ciddianlamda ağır idmanlar yaptık. Bu durumun neticesinde 1. derece yırtıklar normal. Ancak takımda 2. ve 3. derecede yırtık sakatlığı bulunan kimse yok. Bu gerçekten çok sıra dışı. Bu yükleme şiddetine, az sakat verdik diyebiliriz. Disiplinli idmanların meyvelerini 2. yarıda toplayacağız."
Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları