Takımın kaderi Şubat'ta belli olacak

Fenerbahçe'miz, Süper Lig'de Şubat ayında oynayacağı kritik maçlarla kaderini belli edecek.

Fenerbahçemiz Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şampiyonluk mücadelesi için şubat ayında oynayacakları kritik müsabakalara dikkat çekmişti. Ancak Sarı-Lacivertliler, şubat ayında çıktığı ilk karşılaşmada sahasında G.Birliği ile 2-2 berabere kalarak 2 puan kaybetti. Bu ay içinde Kanarya, ikisi deplasman olmak üzere birbirinden zorlu 3 maça daha çıkacak. Fenerbahçemizin zirve şansını mart ayına taşıması için sırasıyla oynayacağı Başakşehir (D), Alanyaspor ve Beşiktaş (D) karşılaşmalarını kazanması gerekiyor.

İLK YARIDAKİ ÜÇ MAÇTAN 6 ÇIKTI

Sarı-Lacivertliler, ligin ilk yarısında bu üç rakipten Başakşehir'e mağlup olup Alanya ve Beşiktaş'ı yenerek 6 puan toplamıştı. Süper Lig'de 13 maçtır kaybetmeyen Aykut Kocaman'ın öğrencileri, bu serisini şubat ayı bitimine kadar sürdürmeye devam ederse şampiyonluk yarışında ortak olacak. Ama bu süreçte yaşanacak puan kaybı Fenerbahçe'nin zirve yarışındaki şansını zora sokacak.

ÇOĞUNLUKLA BERABERLİK ALIYOR

F.Bahçe'nin son 4 sezondaki şubat ayı performansı da tam bir hayal kırıklığı. Kanarya, 2013-14 sezonunda şubat ayında oynadığı 4 maçın 2'sini kaybedip, 1'inde berabere kalmıştı. 2014-15 sezonunda da 4 müsabakaya çıkan Sarı-Lacivertliler, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet ve 1 galibiyet almıştı. F.Bahçe'nin 2015-16 sezonundaki şubat ayı peformansı 4 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet olmuştu. Kanarya 2016-17 sezonunda ise şubat ayı içinde oynadığı Bursa, Kasımpaşa ve G.Antep ile berabere kalmıştı. Sarı-Lacivertliler, son 4 sezonda şubat ayında oynadığı 15 lig maçında ortada olan 45 puanın 26'sını rakiplerine vererek şampiyonluk yarışlarında yara almıştı.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları