Savunmaya 'Demir Adam' hamlesi

Fenerbahçe, Paletta'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmak istiyor. Verilen taktiği çabuk kavrayan ve uygulayan yapısıyla uyum süresinin kısa olması da düşünülüyor.

Fenerbahçe'nin hocası Aykut Kocaman "Bana 10 numara veya forvet değil stoper lazım" dedi. İtalyanlar "F.Bahçe, Paletta'nın peşinde" diye yazdı. İtalyan stoper transfere sıcak bakıyor

Ara transfer döneminin bitmesine 48 saat kala sarı-lacivertliler acil düğmesine bastı. Trabzonspor ile oynanan karşılaşma öncesi Neto ve Skrtel'in sakatlıkları Kanarya'yı zor duruma düşürmüştü. Tek sağlam stoper Neustadter'in yanına sürekli orta sahadan birinin devşirmek zorunda kalan teknik direktör Aykut Kocaman da 90 dakika bitiminde bu konuya değindi. Deneyimli çalıştırıcı "Bana 10 numara veya forvet deği, stoper lazım" ifadesini kullandı. Bu sözlerin ardından sarı-lacivertliler hemen transfere sarıldı. Hedefteki isim Milan'dan Gabriel Paletta.

İtalyanlar, Fenerbahçe'nin yaz döneminde ilgilendiği Gabriel Paletta'yı bir kez daha gündemine aldığını yazdı. Milan'da bu sezon sadece Avrupa Kupası'nda oynanan Rijeka maçında 90 dakika sahada kalan Paletta, ligde ise şans bulamadı. 31 yaşındaki oyuncu kontratında son 6 ayına girdi.

Fenerbahçe onu bedelsiz olarak kadrosuna katmak istiyor. Verilen taktiği çabuk kavrayan ve uygulayan yapısıyla uyum süresinin kısa olması da düşünülüyor.

ÖZELLİKLERİ
* Soğukkanlı
* Hava toplarına hakim
* Adam adama savunmada uzman
* 3'lü ve 4'lü sistemlere kolay alışıyor

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları