Fenerbahçe'de altyapı devrimi!

Sarı-lacivertliler altyapıda yeni bir dönem başlattı. Avrupa’nın ülkelerinden gelecek vaat eden yıldızlar bir bir Fenerbahçe altyapısına katılıyor.

Fenerbahçe'de altyapıda bu sezon farklı bir hareketlilik başladı. Sarı-lacivertli kulüp U21 takımına yaptığı takviyelerle hem gelecek adına adımlar atıyor hem de birçok özel yeteneği keşfetmeyi planlıyor.
Yeni bir scout düzeniyle bu işi yürüten Fenerbahçe’de gelen genç yıldızların kısa süreli katkısı da dikkat çekiyor.

Sezon başı yaz döneminde Makedonya’da Eljif Elmas hamlesiyle başlayan daha sonra Oğuz Kağan Güçtekin’in sözleşme yenilemesiyle devam eden atakta yeni isimler de göze çarpıyor.

Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Milan Rapaic’in oğlu Boris Rapaic ilk hamlelerden oldu. Hırvat genç yıldız, 4 maçta 5 golle parladı. Ayrıca Boris Rapaic’in frikiklerdeki başarısı da dikkat çekiyor.
Bir diğer aday stoper ve defansif orta saha olarak oynayan Andreas Kilit oldu. 19 yaşındaki Kilit, İsveç’ten bulundu ve kulübe kazandırıldı.

Duisburg’dan gelen ve İspanyol yıldız Isco’ya benzediği için böyle bir lakabı olan Oğuz Can da bir diğer takviye olarak ön plana çıktı.

Son olarak da Kosovalı futbolcu ve hücumcu Adonis Shala ile profesyonel sözleşme imzalanmasına karar verildi. 19 yaşındaki kanat ve orta saha, Boris Rapaic gibi takıma katılıyor.

Boris Rapaic ile beraber bir dönem Hajduk Split altyapısında yer alan Shala, en fazla gelecek vaat eden isimlerden. Fenerbahçe A Takımı için düşünülen öncelikli ilk iki isimse; Milan Rapaic’in oğlu Boris Rapaic ve Kosovalı yıldız Adonis Shala.

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları