"Fenerbahçe şampiyon olacak"

Fenerbahçemizin sağ bek oyuncusu Şener Özbayraklı, sarı-lacivertli takımın sezon sonunda şampiyon olacağını söyledi. İşte Şener Özbayraklı'nın sözleri...

Fenerbahçemizin sağ bek oyuncusu Şener Özbayraklı'nın Fenerbahçe Gazetesi'nin 171. Mart sayısında yayınlanan röportajında önemli ifadeler kullandı.

Şener Özbayraklı, sezon sonunda Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını söyledi.

Fenerbahçe'de 3.sezonunu geçiriyorsun. Bir değerlendirme yapar mısın?

"3 yıldır buradayım ve her maça çıktığım zaman yeni gelmiş gibi aynı mücadeleyi verdim. Oynadığım maçların çoğundan keyif aldım. Burada olmaktan çok mutluyum. Umarım daha uzun yıllar Fenerbahçe'ye hizmet ederim."

"En kısa sürede sahalara dönmek için çok çalıştım"

Formunda olduğunda şanssız bir sakatlık dönemi geçirdin. Bu dönem seni nasıl etkiledi?

"Devre arasında hazırlık maçında bir pozisyonda sakatlık yaşadım. En kısa sürede sahalara dönmek için çok çalıştım. Ama oynadığım kupa maçında tekrar aynı sakatlığı yaşadım. Benim için zor bir süreçti. Sakatlığımı atlattım ve kendimi en iyi şekilde hazırladım. Şu anda formdayım."

"Ligi en iyi şekilde bitirip şampiyon olacağız"

Takım olarak baktığımızda sezona çok iyi başlayamadık. İlk yarının ortasından itibaren güzel bir form yakaladık. 2. devre de ilk 6 maçımız zorluydu? Genel olarak baktığında fikstürü nasıl değerlendiriyorsun?

"Sezon başından beri çok puan kaybettik. Zorlu süreçlerden geçtik. Liderle aramızda çok az bir puan farkı var ve oynayacağımız çok maç var. Biz büyük bir takımız, inişli çıkışlı dönemlerimiz elbet oluyor. Hataları en aza indirip yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Ligi en iyi şekilde bitirip şampiyon olacağız."

Günümüzde bek oyuncularından hem hücuma hem savunmaya katılmaları isteniyor. Bu durum bek oyuncularını nasıl etkiliyor?

"Takım için en önemli şey gol atmak. Günümüz futbolunda her zaman beklerden farklı şeyler isteniyor. Biz de buna en iyi şekilde ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bazı maçlarda zorluk çekiyoruz. Ama hocamız olsun, camia olsun, ve taraftarımız olsun beklerin sürekli atağa çıkıp katkı vermesini istiyor. Biz de bu şekilde devam ediyoruz."

"Biz her maça 3 puan parolası ile çıkıyoruz"

Kupada oynadığımız Beşiktaş maçında iyi bir performans sergiledin bunu da bir gol ile süsledin. Duygularını alabilir miyiz?

"Derbi maçlarının motivasyonu daha farklı oluyor. Biz her maça 3 puan parolası ile çıkıyoruz ve bunu en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. İlk maçta, lig maçında Beşiktaş'a mağlup olduk ama sonra bunu telafi etmek için bir fırsatımız oldu. Takım olarak çok iyi mücadele ettik. Maalesef gördüğümüz kırmızı kartlar oldu. Bazı hataları yapmasaydık belki maçı daha iyi bir şekilde bitirebilirdik. Maçtan sonra da herkes bana desteğini gösterdi. İnsan gol atınca mutlu oluyor."

Vodafone stadında maçlar çok gergin geçiyor, sen bunu nasıl değerlendiriyorsun?

"Derbi maçların çoğu gergin geçiyor. Türkiye'de derbiler daha başka bir havada oynanıyor. Hepimiz tecrübeli futbolcularız ve bu maçlarda daha sakin olmamız gerekiyor."

Sağ kanatta Dirar ile uyumlu bir görüntü çizdiniz. Dirar sanki uzun yıllardır Fenerbahçe'de oynuyormuş gibi. Onu bir futbolcu olarak nasıl değerlendiriyorsun?

"Ben çok değişik futbolcularla oynadım. Nabil saha içinde çok yardım sever ve sürekli koşuyor. Ben de elimden geldiğince ona yardım etmeye çalışıyorum. Böyle devam ettikçe takım için daha iyi olacak bence."

Aykut hoca'ya performansını gösterdiğini düşünüyor musun?

"Günümüz futbolunda sürekli kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Formayı almak için çok çalışmamız gerekiyor. Sahada hocamız bunları görüyor ve ona göre değerlendiriyor. Bu yüzden kendimizi geliştirmemiz çok önemli. Ben de bunun için çok çalışıyorum. Takdir her zaman hocamızındır."

"Geriden gelip puan farkını kapattık"

Puan sıralamasında takımlar arasındaki puan farkı çok az. Bu durum siz de bir etki yapıyor mu?

"Biz çok geriden gelip, belirli bir seviyeye çıktık. Bu yüzden psikolojimiz çok iyi. 3 puan bu sistemde hiç önemli değil. Çok geriden geldik ve puan farkını kapattık. Bu, bizim için daha önemli."

"Taraftarımız yanımızda olduğunda daha farklı mücadele ediyoruz"

Taraftarlara ne mesaj vermek istersin?

"3 yıldır buradayım. Taraftarın desteği bizim için gerçekten çok önemli. Özellikle iç sahada oynadığımız maçlar şampiyonluk yolunda çok önemli. Onların desteği olunca daha farklı mücadele ediyoruz. Şu anda iç sahada çok az maçımız kaldı ve bunları kazanmamız gerekiyor. Bundan sonraki maçlarda stadı doldursunlar ve bize destek versinler. Biz de sahada en iyi şekilde mücadele edelim ve mutlu sona birlikte ulaşalım."

Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları