Çıkışımız Kocaman'ı şaşırtmadı!

Aykut Kocaman ve kurmayları hazır olmadıkları dönemde bile takımın bugünlerin sinyalini verdiğini ifade etti. Başakşehir, Trabzon, G.Saray ve Beşiktaş sınavlarında oyun açısından rakiplerin bileğinin büküldüğü, bireysel hatalarla puanların gittiği kaydedildi.

Osmanlıspor maçı sonrası oynanan dört lig maçını kazanıp zirveye ortak olan Fenerbahçemizin bu performansı teknik heyeti şaşırtmadı.

Sarı-lacivertlilerin son haftalardaki performansı sürpriz olarak değerlendirilse de teknik heyet bu sonuçları olağan karşıladı. Kocaman ve ekibi tam olarak hazır olmadıkları maçlarda bile aslında bugünkü durumun sinyallerinin verildiğini ifade etti. Başakşehir, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş gibi zorlu maçlarda rakibin oyun olarak bileğinin büküldüğü belirtildi.

Osmanlıspor maçına kadar zorlu mücadelelere çıkacaklarını bilen teknik heyet burada puan kayıpları bekliyordu. Ancak kayıplar bireysel hataların fazlalığı sebebiyle tahminlerden çok fazla oldu. İlk yarının ortalarından sonra oyunun oturması, takımın uyum sorunun atlatması ve fiziksel kapasitenin artmasıyla sonuçların daha rahat geleceği fikri hakimdi.

Teknik heyet tarafından son haftalardaki sonuçların sürpriz olarak değerlendirilmemesinin temel sebeplerinden biri de zorlu maçlardaki oyunun yanısıra fikstür oldu. Sarı-lacivert lilerin fikstürü ilk yarının ortalarından itiba ren rahatlamaya başladı. Zorlu maçların geride kalması ve kağıt üzerinde daha rahat mücadelelerin kalması da bu çıkışta etkiliydi.
Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları