Beşiktaş'a set vermedik!

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, ligde ikinci yarıya galibiyetle başladı.

Efeler Ligi’nin 12. haftasında Beşiktaş’ın konuğu olan Takımımız, baştan sona üstün oynadığı mücadelede rakibini; 19-25, 13-25 ve 14-25’lik setler sonucu 3-0 mağlup etti. Bu sonuçla ligde 8. kez kazanan Fenerbahçemiz, puanını 25,785 yaptı.

Akatlar Spor Salonu'nda oynanan maça Takımımız; Selçuk Keskin, Guillaume Quesque, Metin Toy, Ferhat Akdeniz, Jurij Gladyr, Alen Sket altısı ve libero Ahmet Karataş’la başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede Gladyr, Metin, Ferhat ve Sket’in sayıları farkı 3’e yükseltti. Ferhat’ın servis hatası ve ev sahibi ekibin blok sayısıyla fark 1 sayıya inse de teknik mola Fenerbahçemizin 10-12’lik üstünlüğüyle geçildi. Ekibimiz teknik moladan 2 sayılık seriyle dönünce ev sahibi ekipten mola geldi: 10-14. Mola sonrası karşılıklı sayılarla süren oyunda özellikle son bölümde hücumda oldukça etkili bir performans sergileyen ekibimiz, seti 19-25 kazandı.

Fenerbahçemiz ikinci sete; Metin, Selçuk ve Ferhat’ın kaydettiği 4 sayılık seriyle başlayınca siyah beyazlı ekipten mola geldi. Mola sonrası Metin ve Sket’in hücumdaki etkili performansıyla rakibini adeta domine eden Takımımız, teknik molaya 4-12’lik skorla girdi. Setin kalan bölümünde de hatasız oynayan ekibimiz, seti 12 sayı farkla 13-25 kazandı.

Ev sahibi ekibin iyi başladığı üçüncü sette Sket’in servis sayısının ardından Metin’in blok ve hücum sayılarına İzzet de katkı verince 6 sayılık seriyle skor 5-9 oldu. İlerleyen bölümde de hücum ve savunma organizasyonlarında hata yapmayan Takımımız her geçen dakika skor farkını açtı ve seti 14-25, maçı da 3-0 kazandı. 
Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları