Alper: "Bu sezonki Beşiktaş maçı..."

Fenerbahçemizin orta saha oyuncusu Alper Potuk, sarı - lacivertli ekibin kamp yaptığı Antalya'da önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçemizin orta saha oyuncusu Alper Potuk, sarı - lacivertli ekibin kamp yaptığı Antalya'da FBTV'nin sorularını yanıtladı.

"KİMSENİN SIKILMA ŞANSI YOK"

İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Alper, "Özellikle ilk yarının 6-7 haftası kazanılan maçlardan sonra çok güzel ortam oluştu. Bize verilen programa uyduk ve hazır geldik. Kimsenin antrenmandan, programdan sıkılma şansı yok. Çok iyi çalışıyoruz" dedi.

"İLK 6 HAFTA ÇOK ÖNEMLİ"

Ligin ikinci yarısının başında oynayacakları maçları değerlendiren Potuk, "Son haftalardaki çıkışımızı ikinci yarının başı ile beraber devam ettirmek istiyoruz. Çok zor 6 hafta geçireceğiz. Bu 6 haftayı en az hasarla geçmemiz bizi şampiyonluğa itecek" ifadelerini kullandı.

"VARDAR İLE OYNADIĞIMIZ MAÇTA..."

Sezona iyi başladığını ancak sakatlanmasını talihsizlik olarak gördüğünü söyleyen başarılı orta saha oyuncusu, "Sezona çok iyi başlamıştım. Sezon başı ve hazırlık maçlarında çok iyiydim ama Vardar maçında çok şanssız bir sakatlık geçirdim. Geçen sene 45 maç oynamışım, bu sezon 5. maçta sakatlandım. İkinci yarıya sakatlığım olmadan başlayacağım ve sakatlanmaktan kaçınacağım." diye konuştu.

"TARAFTARDAN DAHA ÇOK ÜZÜLÜYORUZ"

Puan kayıplarından sonra çok üzüldüklerini anlatan Alper, "Bizim maç konsantrasyonumuz, son gün ya da bir gün kala olmuyor. Oynadığımız maçın ertesi günü konsantre oluyoruz. Kamp günlerinde, kafanızda oynuyorsunuz bir sonraki maçı. Toplantıları yapıp yemeği yedikten sonra yola çıkıyoruz. Herkes farklı bir şekilde düşünüyor maçı. Ben sahada olabilecekleri düşünüyorum mesela. Sonra aramızda konuşuyoruz 15-20 dakika. Stada girdiğimizde zaten taraftar bizi ayrı bir havaya sokuyor. O formayı giyip sahaya çıktığımızda 25-30 milyon insanın bizi izlediğini biliyoruz. Bu yüzden onları mutlu etmeye çalışıyoruz. Maç kaybedince onlardan daha fazla üzülüyorum. Kazanınca bizden daha fazla seviniyor olabilirler ama biz kaybedince onlardan çok üzülüyoruz" diyerek taraftarları anladığını dile getirdi.

KISA SORU&CEVAP

- Fenerbahçe'de en özel hissettiğin an?

- "Isınma esnasında taraftarların beni çağırması çok özel hissettiriyor. Gol attıktan sonra da onlara doğru koştuğumda golü onlara hediye etmiş gibi hissediyorum."

- Antrenmanlarda özel bir çalışman var mı?

- "Antrenman öncesi birçok arkadaşımızla salona gidiyoruz. Kuvvetimiz olsun ve antrenmana hazır olalım diye. Antrenman sonrasında da gol vuruşu çalışıyorum kaleci hocamız ile."

- Geçmiş sezonlara gitsen, hangi sezonda oynamak isterdin?

- "Bu camiada efsane olmuş isimler var, Lefter gibi, Can Bartu gibi. O efsanelerle oynamayı çok isterdim. Bence eski dönemler de çok güzelmiş. Ekonomi, saha olmasa da çok iyi işler başarmışlar."

- En önemli maç?

- "Derbilerde bizim için mağlubiyet beraberlik hiçbir zaman yeterli değildir. Beşiktaş maçı çok kritikti kazanmamız gerekiyordu ve kazandık."

- En sevindiğin maç?

- "Gol attığım maçlarda çok seviniyorum. O çok farklı bir duygu, o sevinci yaşamak bambaşka bir şey."

- En çok üzüldüğün maç?

- "Geçen sene kupada oynadığımız Başakşehir maçı. Volkan ağabey topun başına geçtiğinde, "tamam" dedim. "Geldi golü attı finale çıkacağız" dedim. Penaltı kaçınca çok üzüldüm. O maçta iki arkadaşımız sakat sakat oynamıştı. Oraya kadar getirip, penaltı kaçınca yıkılmıştık. Volkan ağabey penaltıyı atarsa ona koşalım demiştik aramızda, maalesef olmadı."

- En unutamadığın an?

- "İlk geldiğim sezondaki şampiyonluğu unutamıyorum. 2018'den dileğim önce şampiyonluk olur.
Süperfb'ye devam... Süperfb Mobil Uygulamaları