Yanal isteyecek, Comolli getirecek!
Yeni sezonun çalışmalarına şimdiden başlayan Fenerbahçe'de Ersun Yanal ve Damien Comolli büyük bir titizlikle planları yürütüyor.
news_image

Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal'ın kendi takımını kurabilmesi için yönetim elinden geleni yapıyor.

Deneyimli teknik adam takımın kötü gidişatına çözüm bulamamasını sezon başı yanlış yapılanma olduğunu ifade etmiş ve kendisinin gelecek sezon için geldiğini belirtip bu sezonla alakalı gidişattan sorumlu olmadığını anlatmaya çalışmıştı.

Yönetim yeni sezonda kesin başarı ve şampiyonluk için Ersun Yanal'ın istediklerini yapmaya çalışıyor. Bu nedenle görevde sportif direktör Damien Comolli olmasına rağmen transferlerin tamamı Yanal'ın isteğine göre yapılacak.

Yanal, gerekli bölgeler için isimleri belirledi. Bunlar başkan ve yönetimle paylaşıldı. Damien Comolli'nin de görevi şimdi bu isimlerin kadroya katılımını sağlamak. Ancak Ersun Yanal'ın istediği isimler maliyetli olur ya da başka bir sıkıntı yaşanırsa bu sefer Comolli'nin önerdiği ve takip ettiği isimler devreye girecek. Bunlar da Ersun Yanal'ın onayına sunulacak. Kendisi "Tamam" derse transfer yapılacak. Bu nedenle takımda sportif direktör olmasına rağmen transferde öncelik teknik direktörün vereceği isimlerde olacak.

DEVRE ARASI ÖRNEĞİ

Ersun Yanal'ın gelecek sezon takımını gerçek anlamda kurabilmesi için ilk çalışma devre arası transfer döneminde yapılmıştı. Serdar Aziz, Tolgay Arslan, Miha Zacj, Victor Moses ve Sadık Çiftpınar gibi Ersun Yanal'ın onay verdiği isimler kadroya dahil edildi.

Şimdi de ikinci etap transfer çalışmalarında bu kadronun tamamlanması planlanıyor. Buna göre sarı-lacivertliler; kaleci, stoper, sol bek, orta saha, kanat ve golcü alacak.

COMOLLI, SADECE ALTYAPIYA MOTİVE

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, üst yapıyla ilgili olarak geri planda durup, teknik direktör Ersun Yanal'ın istediği transferleri bitirmeye çalışmakla görevli olacak.

Ancak bunun dışında Fransız direktör, Fenerbahçe'nin geleceğini de oluşturmaya çalışıyor. Altyapının yeniden organizasyonu ve üst yapıyla bağlantısı çerçevesinde çalışmalar yapılıyor.

Comolli, transfer süreci dışında zamanının büyük bölümününü altyapı için çalışıyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ