Valbuena neden oyundan alınıyor?
Fenerbahçe Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Brezilyalı dönemindeki sorunların benzerini Valbuena ile yaşıyor.
news_image

Fenerbahçe camiası puan kaybından çok, teknik direktörümüz Aykut Kocaman'ın yaptığı oyuncu değişikliklerini tartışıyor. 

Atılan 3 gole de katkı yapan, oyundan çıktığı kadar sahanın en iyisi olan Valbuena'nın üst üste 5 maçtır kenara alınması, gelecek haftalar adına çıkacak krizin de habercisi oldu. Aykut Kocaman'ın geçmişte Brezilyalı efsane Alex'le yaşadığı sorunlara benzer bir süreç başlarken, olayın perde arkasındaki gerçekler aralandı.

Kocaman, sezon başında beri Fransız yıldızımızla bir çok kez bire bir konuşarak beklentilerini anlattı. Hatta bu görüşmelerin sayısı bazı haftalar 2 veya 3'e kadar çıktı. 

Valbuena'nın topu ayağında çok tutmaması ve görev bölgesinden uzaklaşmasından rahatsız olan hocamız, Fransız oyuncumuzun taktik disipline uymadığı da düşünüyor. Sezon başında bu duruma göz yumsa da özellikle Giuliano geldikten sonra Valbuena'nın serbestliğine son veren Kocaman, yaptığı doğrulara ve skora katkısına rağmen her yanlışında oyuncuyu hep kenara aldı.

SEBEBİ SOLDAN GELEN 31 ORTA!

Kayseri maçından önce de isteklerini yineleyen Aykut Hoca, buna rağmen rakip takımın F.Bahçemizin sol kanadından 31 orta yapmasına çok kızdı. Bu istatistik sonrasında da Valbuena'yı bir kez daha kulübeye çekti. Hocamızın bu tercihinde devre arası Hasan Ali'nin söylenmesi ve "Önümün kapanması lazım" demesi de etkili oldu. 

Gelelim Valbuena cephesine. Fransız orta saha yaşadığı fotoğraf krizine rağmen inatçı kişiliğiyle taraftarımızın sevgilisi oldu. Kamuoyundaki kredisi çok fazla. Krizde haklı olan tarafın kendisi olduğundan da emin. 

Duran toplar Giuliano'ya mı?

Kocaman'ın Giuliano yerine Valbuena'yı oyundan çıkarması ilerleyen haftalarda duran toplar konusunu da gündeme getirecek. Brezilyalı, duran topları iyi kullanmasına rağmen Valbuena varken devreye girmedi. Valbuena'nın elindeki bu kozun da önümüzdeki günlerden alınması gündemde.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ