UEFA'dan kötü haber!
UEFA, Fenerbahçemizle ilgili kararını açıkladı. Kulübümüz, bir üst kurula sevk edildi...
news_image

UEFA, FFP konusunda yaptığı anlaşmanın incelenmesinin ardından Fenerbahçe'nin ise bir üst kurula sevk edildiği açıklandı.

UEFA'nın yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin Mayıs 2016'da imzaladığı anlaşma sonrasında 2018/2019 sezonu için "başa baş" bütçe gerekliliğini yerine getirmediği kaydedildi.

UEFA, Fenerbahçe'nin Kulüp Finansal Kontrol Yargı Birimi'ne sevk edildiğini kaydetti. 

Fenerbahçe ile ilgili kararın, 2 hafta içinde çıkması bekleniyor.

"AĞZIMIZLA KUŞ TUTSAK MÜMKÜN DEĞİL" DEMİŞTİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 18 Aralık'ta yaptığı açıklamada, "Ağzımızla kuş tutsak Financial Fair Play kurallarına riayet edemeyeceğiz. Onu yapabilmek için bu sene 60 milyon Euro kar etmemiz gerekiyor. Bu da mümkün değil. Benim anladığım kadarıyla FFP tüm kulüplerin özelinde arzu ettiği başarıyı sağlayamamıştır. Umarımki Türk kulüplerinin Avrupa'nın dışında kalmaması söz konusu olmamalı. Onlar da haklı olarak FFP kurallarının istenen sonuçları vermemesinden dolayı endişeliler. Belki de önümüzdeki yıl, Avrupa konusunda yapacağımız toplantılara göre, Avrupa'ya gitmektense, şampiyon kadroyu kurmak daha doğru olacaktır. Hiçbir kuruş harcama yapmasak da biz FFP'yi yerine getiremiyoruz." demişti.

UEFA KULÜP FİNANSAL KONTROL KURULU (CFCB) NEDİR?

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), UEFA Kulüp Lisanslama ve Finansal Fair Play Kuralları'na uymayan kulüplere verilecek cezaları belirleyen kuruluştur.

UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan ifadelere göre; CFCB, UEFA'nın FFP'ye uymayan kulüplere vereceği cezaları belirleyen kuruldur. CFCB tarafından verilen bir cezanın itirazı sadece Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılmaktadır.

Ayrıca CFCB, Avrupa kupalarına katılım lisansı için yapılan başvurular sonrası kulüplerin lisans kriterlerine uyup uymadığının kontrolünü de yapar.

CFCB'nin başkanlığını Portekiz eski Cumhuriyet Savcısı Jose Narciso da Cunha Rodrigues yapmaktadır.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 5
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ