Lucescu dönemi sona erdi!
Rumen teknik direktör Mircea Lucescu ile A Milli Futbol Takımı'mızın yolları resmen ayrıldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi sosyal medya hesaplarından ayrılığı duyurdu.
news_image

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş karar! Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Mircea Lucescu ile yollarını ayırma kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu, bu kararını Rumen teknik direktöre bugün iletti.

Lucescu'nun görevine son verilmesinin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile masaya oturan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Şenol Güneş'in sezon sonuna kadar hem Milli Takım hem de Beşiktaş'ı çalıştırmasını isteyecek. Şenol Güneş'in hem A Milli Takım hem de Beşiktaş'ı çalıştırmasına sıcak bakan Fikret Orman, Güneş'in "iki takım" konusunda ikna edilmesi durumunda Demirören'in bu talebine olumlu karşılık verecek.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Şenol Güneş arasında bir anlaşma olması durumunda Beşiktaş sezon sonuna kadar Güneş ile yola devam edecek ve sezon sonunda da Guti, Tamer Tuna ve Sergen Yalçın opsiyonlarından birini kullanacak.

LUCESCU'NUN TAZMİNATI YOK

Lucescu ile sözleşmesi 30 Haziran 2019'da sona erecek olan Türkiye Futbol Federasyonu ile Rumen teknik direktör arasında yapılan sözleşmede herhangi bir tazminat maddesi bulunmuyor. Lucescu'nun görevine "bir ay önceden haber vermek şartı" ile son verme hakkını sözleşme ile sabit olacak şekilde elinde bulunduran Türkiye Futbol Federasyonu, Rumen teknik adama sadece 2.5 milyon euro yıllık maaşından hak ettiği/kalan tutarı (600 bin euro) ödeyecek. TFF'nin son dönemde sözleşmesini feshettiği teknik direktöre yaptığı ödemeler

• Lucescu: Maaş (----)
• Fatih Terim: Maaş (8 milyon TL
• Abdullah Avcı: Tazminat yok
• Guus Hiddink: Maaş (975 bin euro)
• Ersun Yanal: Maaş (180 bin TL)

KİM, NE DEMİŞTİ?

ŞENOL GÜNEŞ; Milli takım ve kulüp takımını birlikte çalıştırmanın doğru olmadığını yine düşünüyorum, o düşüncem geçerli. Şu anda öyle bir şey yok, geçerli olan bir şey yok. Lucescu var bir antrenör, ben de buranın mukaveleli antrenörüyorum. Nasıl olacak? Teklif var deniyor, bana da geliyor ama bir resmiyet olması lazım. 3 senelik teklif de var diyorlardı. Yıldırım Bey orada, federasyon orada, Fikret Bey burada. Mukavelem devam ediyor mu? Nasıl gideceğim ben? Barcelona istiyor, nasıl gideceğim?"

FİKRET ORMAN: Sezon sonu Şenol Güneş ile konuşacaklarını belirten Fikret Orman, "Sezon sonu hoca ile konuşuruz, şartları konuşuruz, hoca beğenmeyebilir, Milli Takım'a gidebilir, başka bir dünya kulübüne gidebilir, Şenol Güneş böyle bir hoca. Ancak bunlara sezon sonu bakılır. Sezon sonu hocamız kalmak isterse, biz de onunla sözleşme konuşuruz. Başkan seçilirsem bunlar olabilir"

RESMEN DUYURULDU! 

TFF, Mircea Lucescu ile yolların ayrıldığını resmen duyurdu. İşte TFF'nin açıklaması;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ