"Katkıyı Yıldırım dönemini bitirerek yapacak"
Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman için yapılan eleştirilerin dozajı artmaya başladı.
news_image

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman için yapılan eleştirilerin dozajı artmaya başladı. Kocaman'ın Trabzonspor karşısına çıkarttığı kadro ve oynattığı futbolun tat vermemesi sarı-lacivertli taraftarlar da hüsran yaratırken, sert eleştirilerden biri de Milliyet Gazetesi yazarlarından Ercan Güven'den geldi.

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe tarihinde iz bırakmaya yaklaştığını ima eden Güven, "Aykut Kocaman teknik direktörlüğü ile Fenerbahçe tarihinde bir iz bırakacaksa, bu muhtemelen yirmi yıllık Aziz Yıldırım döneminin sona ermesine yaptığı katkı olacaktır" dedi.

"Futbol muhasebe değil ki, bir şirketinki gibi mecburiyet olsun. Gıda değil ki, temel ihtiyaç sınıfına girsin. Sonuçta keyif meselesi. Göze hoş görünmeli, zevk vermeli. Hele Fenerbahçe gibi milyonların kendisini parçası hissettiği, yüzbinlerin ciddi paralar verdiği, onbinlerin hayatını adadığı bir kulübün vitrinindeki futbol, hastane yemeği tadındaysa, önce "müşteriye" ayıp değil mi?

Aykut Kocaman çok büyük hoca olabilir. Ama Fenerbahçelinin futbol zevkini bitiren hocadır! Birkaçını benim de tanıdığım, hepsini tahmin bile edemediğim pek çok kişinin elinden yaşam renklerini almıştır. Dikkati rakiplere döndürmüştür. Puan hesaplarına boğmuştur Fenerbahçeliyi.

Ve Aykut Kocaman teknik direktörlüğü ile Fenerbahçe tarihinde bir iz bırakacaksa, bu muhtemelen yirmi yıllık Aziz Yıldırım döneminin sona ermesine yaptığı katkı olacaktır. Evet... Mutsuz ve tatsız taraftar kadar hiçbir unsur yoktur kulüp başkanlarının koltuğunu sallayan. Hele Aziz Yıldırım gibi şampiyonluk sözü verdiği sezonda takım şampiyonluğu hak edecek bir futbol oynamıyorken ve karşısında çok güçlü rakibi varken. Ali Koç'un başkan olması için çalışan ekibin hacmini ve ağırlığını bilmiyorum ama Aykut Kocaman tek başına hepsinden başarılı"

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 3
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ