Yine şaşırtmadınız!
Fenerbahçemizin yıldız golcüsü Jose Fernandao'ya verilen cezaya kimse anlam veremedi.
news_image
- SuperFB- Fenerbahçemizin yıldız futbolcusu Jose Fernandao'nun aldığı ceza bize göstermiştir ki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) cezayı forma rengine göre vermiştir.
 
Fernandao'nun yaptığı hareketin aynısını veya 'benzerini' yapan diğer takım oyuncularına verilen ya da verilmeyen cezalar çifte standardın ta kendisidir.
 
İŞTE O FARKLI KARARLAR...
 
Felipe Melo: Ceza çıkmadı
 
Felipe Melo'nun 2013-14 sezonunda Beşiktaş maçı sonrası sonrası orta sahada kale arkası tribünlerine yönelik 'Fernandao'vari yaptığı hareketi sonrası PFDK'ya sevk edilmiş ancak kurul Melo konusunda oy çokluğu ile ceza tayinine yer olmadığına karar vermişti.
 
Robin van Persie: 1 maç ceza aldı
 
Robin van Persie, geçen sezon Beşiktaş ile oynadıkları mücadelede tribünlere yönelik yaptığı dil hareketi nedeniyle PFDK'ya 'hakaret'ten sevk edilmiş ve PFDK tarafından 3 maç ile cezalandırılmıştı. Yapılan itirazın ardından Tahkim Kurulu hareketi 'sportmenliğe aykırı' olarak yorumlaşmış ve cezayı 1 maça indirmişti.
 
Anderson Talisca: 1 maç ceza aldı
 
Beşiktaş'ta Anderson Talisca'nın geçen sezon Volkan Demirel'e yönelik parmak hareketi sevke neden olmuştu. Talisca, Volkan'a yönelik yaptığı hareketten dolayı 1 maç cezaya çarptırılmıştı.
 
Caner Erkin: 6 maç ceza aldı
 
Caner Erkin, Başakşehir maçında Beşiktaş'ın attığı gol sonrasında hakem Mete Kalkavan'a yönelik yaptığı kol hareketi nedeniyle "sportmenliğe aykırı hareketleri" nedeniyle 2 maç, "hakeme yönelik hakareti" nedeniyle ise 4 maç ceza kesilmişti.
 
Örneklerimizde görüldüğü üzere oyuncumuz Fernandao ile aynı hareketi yapan Felipe Melo ceza almamıştı. Bir diğer örnekte ise kalecimiz Volkan Demirel'e el hareketi çeken Anderson Talisca'ya ise sadece '1' maç ceza verilmişti. Caner Erkin'in aldığı 6 maçlık ceza ise ettiği küfürlere ve davranışlara göre kamuoyunun takdirinde az bulunmuştu.
 
Bizler Fenerbahçeliler olarak ayrımcılık değil, 'adil yönetim' istiyoruz. Ancak bu isteğimizin sizler Türk futbolunun başındayken gerçekleşeceğine asla inanmıyoruz.
 
Türk futbolundan bir an önce uzaklaşmanızı ve istifanızı vermenizi talep ediyoruz.

SUPERFB
superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ