6 Kasım manşetleri ve fotoğrafları!
Fenerbahçemizin Galatasaray'ı 6-0 yendiği maçın üzerinden tam 15 yıl geçti!
news_image
6 Kasım günü gelip çatmış, Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı Fenerbahçe'li 55 bin biletli taraftar ile doldurulmuştu. Çünkü sezon başında yapılan anlaşma gereği Fenerbahçe kulübü Galatasaray'a bilet vermemişti. Fenerbahçe taraftarı pankartlarla Galatasaray'lılara sevgisini dile getiriyordu. Hayat durmuş tüm gözler Kadıköy Şükrü Saraçoğluna çevrilmişti. 
 
Süper Lig 2002-03 sezonunun 6. haftasında Mustafa Çulcu'nun düdüğüyle Fenerbahçe'miz fırtına gibi başladı. Genç Tuncay Şanlı'nın 9. dakikadaki golüyle derbide öne geçtik. Akın akın geliyorduk Cincon'un kalesine. Taraftarımız, Şükrü Saraçoğlu, yakılan meşaleler, çimlerdeki pullu maddeler sanki tarihi bir şey olacak bugün dermiş gibi ipucu veriyordu. 
 
Arjantin'in en klas oyuncusu Ariel Ortega, Galatasaray'lı futbolculara tango yaptırıyordu. 38. dakikada pek de uzun olmayan Ortega, Ümit Özat'ın milimetrik ortasına kafa atarak skoru 2-0'a getiriyordu. Ortega formasını çıkarmış, tribünler kendinen geçmişti. İlk yarı bu skorla tamamlanırken 57. dakikada Ortega Feenrbahçemiz'i 10 kişi bırakıyordu. Şimdi ne olacaktı? Geri mi çekilecektik?  
 
KADIKÖY'DE OLANLAR PARMAK KALDIRSIN 
 
Hayır, hayır. Tüm kontrol Fenerbahçemiz'deydi. Sanki sahada 10 kişi olan biz değildik. 68. dakikda Serhat skoru 3-0'a getiren golü attı. Bu golden tam 7 dakika sonra yine Ümit'in asistinde Serhat Akın fırtına gibi topu sürüyor Mondragon'un sağından topu ağlara bırakıyordu. Maçı anlatan spiker çıldırımıştı. "Serhaaaaaat 4-0 Serhaaaat 4-0" o da formasını çıkarmış seviniyordu. 
 
Ekranda golün tekrarı yayınlanırken Saraçoğlu'nun hoparlöründen başkanımız Aziz Yıldırım'ın sesi duyuluyordu. Sahaya atılan maddelere sinirlen başkan: "Sahayı kapattıracaksınız, Fenerbahçelilik böyle olmaz" diyordu. Fatih Terim kulübeye çekilmiş sessizce kaderini bekliyordu. Tek toplarla Galatasaray sahasına ilerleyen Fenerbahçe Ceyhun Eriş'in golüyle farkı 5'e çıkarıyordu. Aman Allahım! Bu bir rüya mıydı. Galatasaray'a 5 gol atmış sahadan süpürmüştük!
 
FENERBAHÇE O GECE; BİTTİ DEMEDİ... 
 
Ama Fenerbahçe bitti demeden bitmiyordu. Dalga dalga geliyorduk. Gecenin yıldızı Ümit Özat, sanki halı sahada "Bende gol atacağım" diye ileri çıkan abi gibi Galatasaray'ın defansının arkasına sarkıyor. Usta bir dokunuşla top, tıngır mıngır rakip ağlara gidiyordu. Spiker hayatanın maçını anlattığını anlamış olacak ki sesi kısılana kadar "Hakeme bakıyorum verdi golü. 6 oldu. 6-0 Ümit Özat. 87. dakika" tam o arada Galatasaray kulübesi gösteriliyor ve Fatih Terim sigarasını içiyordu hararetli hararetli.
  
Ve o tarihi cümle dökülüyordu spikerin dilinden "Tam yarım düzine gol bırakıyor Fenerbahçe, Galatasaray filelerine" Mustafa Çulcu maçı bitirirken stattaki ve ekran başındaki taraftarlarımız tarihi bir maç izlediklerini biliyorlardı. Maçı statta izleyen o şanslı kişiler biletlerini ömürleri boyunca saklamayı düşünüyordu. 6 Kasım 2002 Fenerbahçe'miz tarihi böyle yazmıştı. Öyle ki ondan sonra Kadıköy'e gelen tüm G.Saray'lı futbolcular o günü düşünerek hep ayakları titreyerek çıktı yeşil çimlere...

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ