Fenerbahçe'de Güney Amerika rüzgarı
Transfer planlamasında değişikliğe giden Fenerbahçe Yönetimi, Güney Amerikalı oyuncuları da sıkı takibe aldı. Bu konuda eski futbolcular; Alex, Deivid, M. Aurelio, Lugano, Carlos, Edu'ya danışıldığı ve bu yönde hareket edildiği vurgulandı
news_image

Fenerbahçe'nin yeni sezonla birlikte transfer politikasında önemli bir kaç değişiklik söz konusu. Bunların başında transfer planlamasında Avrupa dışına çıkmak geliyor.

Geçen sezon Jailson dışında transferlerin tamamı Avrupa'dan yapılmıştı. Bunda en büyük etken ise Sportif Direktör Comolli'nin Avrupa kıtasında çok daha güçlü ve buradaki oyunculara daha hakim olmasıydı. Tek transfer edilen isim Jailson oldu. O da son anda satışı yapılan Souza'nın ardından kısa sürede geldi. Geçen sezon yapılan transferlerde istenen verim sağlanamadığı için bu sene daha dengeli bir çalışmaya gidiliyor. Hâlâ listede ilk sırada Avrupa'da forma giyen isimler olsa da alternatif oyuncular arasında Güney Amerikalılar yer alıyor.

ESKİ YILDIZLAR

Bunun için de sarı-lacivertli kulübün geçmişinde önemli yer tutan futbolcuların katkısı büyük olacak. Alex, Deivid, M. Aurelio, Lugano, Carlos, Edu gibi isimlerin tavsiyeleri dikkate alınacak ve bu doğrultuda adımlar atılacak.

Bu hamle ile birlikte yönetim transferde üç önemli ayağı harekete geçirmiş durumda. Comolli'nin güçlü olduğu Avrupa, sarı-lacivertli eski futbolcuların desteği ile Güney Amerika çalışmalarının dışında uzun süredir devam eden altyapı ve scouting çalışmaları ile transfer çalışmaları çeşitlendirilmiş oldu.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ