Comolli'ye Yanal darbesi yapıldı!
Fenerbahçemiz'in scouting birimi, yeni yetenekleri keşfetmek için dünyanın dört bir yanına gidip oyuncu izliyor. Oyuncular, Yanal'a sunuluyor. Onay geldiği taktirde, Comolli transfer görüşmesi gerçekleştiriyor.
news_image

Fenerbahçemiz'e sezon başında getirilen ve yaptığı transferlerle kulübümüzün şu an ki lig sıralamasında olmasının 1 numaralı sebebi olan Damien Comolli'ye ilk ambargo, transfer operasyonlarında verildi. Buna göre Fransız futbol adamının yetkileri, scouting departmanında sadece "Transfer görüşmeleri" olarak sınırlandırıldı.

İşe o ayrıntı; 

Büyük bir gizlilik içinde sürdürülen transfer operasyonun en dikkat çekici yanı ise Sportif Direktör Damien Comolli'nin ekibinin dışarıda bırakılmış olması. Yetkileri kısıtlanan Fransız, artık transfer edilecek isimleri belirlemiyor.

Yönetim, geleceği henüz belli olmayan Comolli'nin değil, aralık ayında kurulan yeni scout ekibinin verileri doğrultusunda hareket ediyor. Ekip, takip edilen oyuncularla ilgili hazırladığı dosyaları, oluşturulan veri tabanına yüklüyor. Bu bilgiler teknik direktör Ersun Yanal tarafından değerlendiriliyor. Yanal'ın taleplerine göre temaslar şekilleniyor.

Comolli ancak bu süreçte devreye giriyor. Fransız, yönetici Selahattin Baki'yle birlikte, eline verilen listedeki isimler için görüşmeleri gerçekleştiriyor.

İlk icraatı Miha Zajc olan yeni ekip yoğun bir şekilde çalışırken, Comolli harekete geçmek için, Yanal'ı bekliyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 1
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ