Aykut Kocaman - Valbuena görüşmesi!
Aykut Kocaman'dan Valbuena'ya: "Sahada bireysel oynuyorsun. Ben takım futbolu oynayan bir ekip yaratmak istiyorum. Ayrıca kaybettiğin topları da kovalamalısın. Formayı sana ben vermeyeceğim, kendin alacaksın. Bunun için eksik yönlerini gidermen gerekiyor."
news_image

Fenerbahçemizde Teknik Direktör Aykut Kocaman ilk 11'de oynamak isteyen Mathieu Valbuena'ya önemli uyarılarda bulundu.

Kocaman, Fransız yıldızımız ile yaptığı birebir görüşmede takım futbolu oynayan bir ekip yaratmak istediğini ancak kendisinin bireysel oyunu tercih ettiğini söyledi. Oyun içerisindeki geçişlerde özellikle kaptırılan toplarda rakibi kovalamanın önemine değinen Aykut Kocaman, bu anlamda Fransız oyuncunun eksik kaldığı görüşünde. Valbuena, sıkıntılı yönlerini mutlaka geliştirmek zorunda.

ADI NE OLURSA OLSUN YAPACAK

Kocaman, "Üst düzey bir futbolcusun. Ama sürekli topla oynama isteğin takım oyununa zarar veriyor. Bundan kesinlikle vazgeçmelisin. Ayrıca topu kaptıran kim olursa olsun, kovalamak zorunda. Bu senin için de geçerli. Savunma yönünü de geliştirmelisin. Bunları yaparsan formayı alırsın. Formayı sana ben vermem, sen alırsın. Şu anda istediğimiz seviyeye yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Senden de faydalanmak istiyorum" dedi. Fransız yıldızımız da hocasına bu konularda daha çok çalışacağını söyledi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
EN ÇOK YORUMLANANLAR
MobilTÜMÜ