Ali Koç'tan çok kritik üç mesaj
Fenerbahçe Divan Kurulu'nda başkan adaylarından Ali Koç açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım ise söz almadı.
news_image

Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu 2018 ocak ayı olağan toplantısı bugün sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Fenerbahçe'nin olağan seçimli genel kurulunun 2-3 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacağı açıklandı. Divan Kurulu'nda Ali Koç konuşma yaparken; Aziz Yıldırım ise söz almadı.

2015 yılında yaşanan süreci anlatan Ali Koç, "Gittiğim her yerde çok büyük sevgi, saygıyla karşılandım ve insanların benden beklentisini gördüm. 2015'ten sonra Aziz Yıldırım'ın yönetim kuruluna girme davetine icabet edemedim ve o gün de zamanı geldiği zaman elimi taşın altına sokacağımı söylemiştim. Sürdürülemez mali yapı, tahminimden daha önce adım atmama yol açtı. Yargıtay kararını neden beklemediğimi soranlar oldu, saygıyla karşılıyorum" şeklinde konuştu.

YARGITAY ÜZERİNDEN AZİZ YILDIRIM'A MESAJ

Yargıtay kararı hakkında da konuşan ve bu konuda Aziz Yıldırım'a mesaj veren Koç, "Yargıtay kararı bir sürecin sonu değil, bir üst mahkeme. Bu süreç yarın da bitebilir, üç sene sonra da bitebilir. Seçildiğimiz zaman bu haklı davamızı sonuna kadar savunacağımızı söylemek istiyorum. Müsterih olun, bizlere inanın. Sayın başkanımız da Silivri'de ve Mart 2017 sayısında da dile getirdiği gibi, "Tasarruflarımızda Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır" sözleri var. Bu açıklamalardan sonra da değerlendirmelerimi yaptım. Büyük finansal dengesizlik ve borç sarmalının devam ettiğini gördüğüm için böyle bir karar aldım. Finansal bağımsızlığımızı kaybedebiliriz. Mevcut durum, sürdürülebilir bir durum değildir" dedi.

MALİ AÇIDAN KAYBEDECEK ZAMAN YOK

Fenerbahçe'nin mali açıdan sıkıntılı bir süreçte olduğunu vurgulayan Koç, "Mali durum açısından kaybedecek vaktimiz yok, yarın çok geç olabilir. Kazanmak için her yol mübah anlayışının olmadığı, çok sesli, katılımcı bir ortamda bu seçim sürecinin yaşanmasını ve ne olursa olsun kazanan Fenerbahçe'nin olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kongre üyelerine seçime katılım çağrısı yapan Koç, "Bugün daha fazla heyecan ve motivasyonla karşınızdayım. Bize göre çok haklı nedenlerimiz var. Kongreye giderek oy kullanmanızı ve bu tarihi seçimin bir parçası olmanızı rica ederim. Fenerbahçe'nin gidişatından hepimiz sorumluyuz. Oyunun kurallarını değiştiren, saygın bir kulüp olmamız, yenir bir hikaye yazmanın tam zamanı şimdidir. Bu değişimi ve dönüşümü ancak hep beraber düşünerek yapabiliriz" dedi.

ALİ KOÇ'U RAHATSIZ EDEN ÜÇ ŞEY

Seçim çalışmalarında kendilerini rahatsız eden üç konu olduğunu ifade eden Koç, o üç maddeyi şu şekilde sıraladı;

1-Biz seçildiğimiz zaman kulüp personelini işten çıkartacağımız yoğun bir şekilde söyleniyor. İşine hakim hiçbir personelin kaygı duymasına gerek yok, böyle bir şey yok

2-Seçildiğimiz zaman amatör şubeleri kapatacağımız söyleniyor, tam aksine daha da güçleneceğiz. Başkanımız amatör şubelerde bize büyük mutluluklar yaşandı. İki şube daha eklemek istiyoruz. Engelliler şubesi ve E-Spor.

3-Üye yapma ve aidat ödenmesi. Üye yapılması ve yüksek sayıda üyelerimizin aidatlarının başkaları tarafından ödenmesi. Bu süreçte, kulüp üyelerinin ailelerinin aidatlarının ödenmesi son derece sakıncalıdır. Açıklık getirmek istediğim konu; sayın Mehmet Ali Aydınlar ile ekibimin görüştüğü yönünde bazı iddialar vardır, bu iddialar gerçek dışıdır. Kendisi ile ilgili 1 Kasım'da yaptığım basın toplantısında ne söylediysem bugün de aynı şeyler geçerlidir.

ALİ KOÇ'TAN ŞEKİP MOSTUROĞLU'NA CEVAP

Şekip Mosturoğlu'nun sözlerine cevap veren Ali Koç, "Doğruyu bulmak için birbirimizi eleştirmeliyiz, sağlıklı ortam bu. Hesapları kapatın diyor Mosturoğlu. Sen beni çok iyi tanırsın Mosturoğlu! Ben, 3., 4. insanlara bir şey söyletmem, gelirim direkt yüzüne söylerim. Haber yaptırma, troller yaratma, belirli başlı gazeteciler üzerinden gündem yaratma konusunda çok daha iyisinizdir. Neyi doğru olduğuna inanıyorsanız çıkın söyleyin, hiç şüphemiz yok bütün yükü başkan ve yönetim kurulu çekiyor zaten. Hepimizin size müteşekkir olmamız lazım ama yaptıklarınızın hepsi doğru değil. Ben, hesap yönetmem, yönettirmem." dedi.

"BEN BU KULÜBE KİMSEYİ ÜYE YAPMADIM"

Kulübe kimseyi üye yaptırmadığını vurgulayan Koç, "Kulüpte yeni ve yoğun bir şekilde üye kazandırma konusunda çalışma yapılmadı mı? Basın önünde bunu söylemekten dolayı utanıyorum. Bizi üye yaptılar diye bize geliyorlar. Ben hayatımda eşimin, kayınvalidemi, Paşalı Birolu üye yaptım, önümüzdeki dönemde de yeğenimi yapacağım. Bundan başka kimseyi de üye yaptırmadım, yaptırmam. Tek aday sizsiniz diyorsunuz. Tarihe baktığımız zaman da başkanımız tarz olarak da hep son dönemeçte açıklamıştır. Karşıda rakip olsun olmasın, bu bir tarz meselesidir. Bu demek değildir ki tek aday vardır. Komiteler kurulmuştur, bu benim hoşuma giden bir durum" ifadelerini kullandı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 3
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ