1 dakikada 15 pas hamlesi!
Antalya kampını tamamlayan Fenerbahçe'miz, hem taktik hem de fiziki açıdan oldukça verimli bir süreç geçirdi. Özellikle kondisyoner Alper Aşçı'nın uyguladığı programla sarı-lacivertli takım istenen seviyeye yaklaştı.
news_image

Fenerbahçemizin Antalya kampı sona erdi. Sekiz gün süren kampta teknik heyetin iki hedefi vardı. Biri fiziksel kapasiteyi arttırmak diğeri de teknik direktör Aykut Kocaman'ın "Doğru Oyun-İrade Oyunu" diye ifade ettiği sistemi takıma ezberletmek.

Kamp çalışmalarında bu hedeflerden sadece birine tam anlamıyla ulaşılabildi. Sarı-lacivertliler yaptıkları dayanıklılık antrenmanlarından istediği verimi aldı.

Kondisyoner Alper Aşçı tarafından yapılan program çerçevesinde sarı-lacivertliler istenen seviyeye yaklaştı.

Bireysel olarak oyuncuların ölçümleri ve seviyeleri takip edildi. Genel anlamda çıkan sonuç olumluydu.

Vitor Pereira ile iki sezon başı kampı geçiren sarı-lacivertliler, Portekizli teknik adamın bu tip çalışmalara inanmaması ve üzerinde durmaması sebebiyle ciddi anlamda sezon içinde sıkıntı yaşamıştı.

KONDİSYON TAMAM, HEDEF DAKİKA 15 PAS

Takımda son iki sezonda yaşanan bu açık önce bu sezon başı ve son olarak devre arası kampında giderildi. Özetle Fenerbahçe son üç yıldaki en güçlü kondisyon ve dayanıklılık seviyesine bu dönem ulaştı.

Bu çalışmaların taktiksel açıdan da önemi büyük. Teknik ekibin hedefi üst düzey takımların yaptığı gibi "Dakikada 15 pasa" ulaşmak veya buna yaklaşabilmek.

Bunu yapılması için yetenekli, kaliteli isimler ile birbirini iyi tanıyan bir oyuncu grubuna ihtiyaç var. Ancak daha da önemlisi bu pas trafiğini yapacak, topu rakibe vermeyecek, sahanın her yerine yayılacak bir takım için gerekli kondisyon seviyesine ulaşmak gerekiyor.

Bu yüzden bu çalışmaların ikinci yarıda sarı-lacivertli takımın oynamak istediği oyun için önemli yeri bulunuyor.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Yorum Yaz
Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

uyeol uyegirisi
MobilTÜMÜ