"Eto'o'yu Beşiktaş ve Fenerbahçe istedi"
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Antalyaspor'da çalıştığı dönemde Eto'o ile ilgili yaşananları anlattı.
news_image

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor'da verdiği özel röportajda Antalyaspor'da çalıştığı dönemde Beşiktaş ile aralarında yaşanan Eto'o krizi ile ilgili konuştu ve Kamerunlu golcüyü sezon başında Fenerbahçe'nin istediğini de belirtti.

İŞTE RIZA ÇALIMBAY'IN SÖZLERİ...

"Eto'o'yu 3 takım istiyordu. Beşiktaş, Başakşehir ve Trabzonspor istedi. Eto'o ile konuştuğumda, o da Beşiktaş'a gitmek istiyorum dedi. Başkan da OK verdi, ama biz Beşiktaş'tan Kerim Frei ve Ömer'i istedik. O da kariyerini büyük bir takımda noktalamak istedi, sonra o arkadaşlar gelmek istemediler. Öyle olunca yönetim de oyuncuyu vermek istemedi. 2 takım daha çıkınca, yönetim tam şey oldu ve taraftardan da bir baskı geldi. Sonra Eto'o da gitmek istemiyorum dedi, başkan ile bir görüşme yapıldı ve kaldı"

"FUTBOLU BENDEN FAZLA SEVEN BİR KİŞİ GÖRDÜM, O DA ETO'O"

"Yıldız dediğiniz Eto'o gibi olur. Eto'o benim çalıştığım en karakterli kişilerden biridir, profesyoneldir. Gücü yettiğine kadar çalışır ve liderdir, dört dörtlük bir golcüdür. Ben futbolu çok seviyorum, minnettarım. Benim kadar futbolu seven bir kişi gördüm, o da Eto'o"

"FENERBAHÇE'NİN SEZON BAŞINDA BİR İLGİSİ VARDI"

"Fenerbahçe'nin Eto'o'ya ilgisi vardı sezon başında ama Eto'o'nun gitme ihtimali yok çünkü taraftar bırakmaz çok seviyorlar onu. O olayda Fikret Başkan ile beraberdim. Yanlış bir şeydi. Bence iletişimsizlik oldu orada. En azından Fikret Başkan'a söylenebilirdi. Ben Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı küçük düşürecek bir hareketi bilerek yapılacağını düşünmüyorum. Bunun olacağını ben bilsem, en başta ben izin vermezdim"

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


  •  
  • sfbyorum baloncuk_sol 0
Mobil
Peugeot 207
Peugeot 207
35.500 TL
Renault Symbol
BANKACIDAN HATASIZ KAZASIZ 2015 90LIK SE
43.750 TL
Isuzu Kamyonet
ANIL AUTO'DAN 99 MODEL ISUZU WIDE
39.250 TL
Renault Symbol
BANKACIDAN HATASIZ KAZASIZ 2015 90LIK SE
43.750 TL